Підсумки 01.01: Допомога від США і закон про тероборону

Фото: Facebook/Oksana Markarova Україна отримає додаткову допомогу від США – посол

Україна цього року отримає додаткову допомогу, деталі якої поки що розкривати рано; в Україні запроваджено закон про основи національного спротиву. Корреспондент.net виділяє найголовніші події вчорашнього дня.

 

Україна від США отримає додаткову допомогу

 

У 2022 році Україна, окрім уже запланованих 300 млн доларів, отримає від США додаткову допомогу. Про це заявила посол України у США Оксана Маркарова. З її слів, ще одна частина взаємодії США та України – активізація у сфері військово-технічного співробітництва.

 

Набрав чинності закон Про основи національного спротиву

 

В Україні 1 січня набув чинності закон Про основи національного спротиву, ухвалений Радою та підписаний Президентом Зеленським влітку 2021 року. Закон регулює розвиток територіальної оборони в Україні, організацію національного спротиву і відповідну підготовку громадян.

 

В Україні з початку року збільшився прожитковий мінімум

 

Прожитковий мінімум на одну особу з розрахунку на місяць із 1 січня становитиме 2 393 грн, з 1 липня – 2 508 грн, з 1 грудня – 2 589 грн. З 1 січня прожитковий мінімум для працездатних осіб становитиме 2 481 грн, з 1 липня – 2 600 грн, з 1 грудня – 2 684 грн.

 

Україна заборонила доступ до річок для держав-агресорів

 

В Україні 1 січня набув чинності закон Про внутрішній водний транспорт, який забороняє доступ до внутрішніх вод для кораблів країн-агресорів. Закон визначає правові, економічні й організаційні принципи функціонування внутрішнього водного транспорту і спрямований на створення сприятливих умов для його розвитку, задоволення потреб громадян у доступних, якісних і безпечних перевезеннях.

 

Україна перейшла у жовту зону карантину

 

В Україні з 1 січня у всіх областях встановлено жовтий рівень епідемічної небезпеки. Рівень захворюваності становить 179 випадків на 100 тисяч населення. Найвищий рівень захворюваності зареєстровано у Києві – 426 випадків на 100 тисяч населення.

 

Набули чинності зміни до закону про електронні комунікації

 

В Україні тепер потрібно реєструвати SIM-картки із прив’язкою до паспортних даних. З 1 січня 2022 року набули чинності зміни до закону про електронні комунікації. Відповідно до документа, кінцевий користувач зобов’язаний здійснити ідентифікацію у постачальника електронних комунікаційних послуг у порядку, встановленому правилами надання та отримання електронних комунікаційних послуг.

 

Франція почала головування у Раді ЄС

 

У Раді Європейського Союзу головування почала Франція, яке триватиме з 1 січня до 30 червня 2022 року. Пріоритетами Франції буде відновлення економіки і підтримка екологічної та цифрової трансформації, захист і просування цінностей та інтересів і «відчуття приналежності» у розвитку загального європейського бачення.

 

У Великій Британії рекорд теплої температури повітря

 

У Сомерсеті, Велика Британія, напередодні Нового року синоптики зафіксували найтеплішу температуру повітря за всю історію спостережень за погодою. У Конінгсбі у Лінкольнширі було зафіксовано плюс 15,3 градуса. У Мерріфілді в Сомерсеті зафіксовано плюс 15,8 градуса.

 

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*