Підсумки 02.07: Закритий кордон, кораблі Росії

Фото: Radio Sputnik Білорусь перекрила кордон з Україною

Білорусь повністю закрила кордон з Україною; російська влада направила в Чорне море всі кораблі Чорноморського флоту. Корреспондент.net виділяє головні події вчорашнього дня.

 

Білоруські прикордонники перекрили кордон з Україною

 

Самопроголошений лідер Білорусі Олександр Лукашенко оголосив, що Білорусь повністю закрила державний кордон з Україною, оскільки, за його словами, з неї в країну надходить величезна кількість зброї. Крім того, він заявив, що в Білорусі нібито виявлені «сплячі терористичні осередки», до яких причетні Німеччина, Україна, США, Польща і Литва і які готувалися до насильницької зміни влади в країні.

 

У МЗС України спростували звинувачення Лукашенка, заявивши, що офіційний Київ ніколи не втручався у внутрішні справи сусідньої країни.

 

Росія вивела в Чорне море всі кораблі флоту

 

На тлі міжнародних навчань Sea Breeze-2021 російська влада направила в Чорне море всі кораблі Чорноморського флоту. В українському Міноборони заявили, що таким чином РФ «намагається продемонструвати, що вона готова до відстоювання своїх інтересів з використанням військової сили».

 

ООН представила звіт про жертви тортур на Донбасі

 

Згідно з доповіддю моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, близько чотирьох тисяч осіб (приблизно 3400 чоловіків і близько 600 жінок) стали жертвами тортур і жорстокого поводження з початку війни на Донбасі, включаючи близько 340 жертв сексуального насильства.

 

Влада Львова вирішила посилити карантинні обмеження

 

Львівська міськрада прийняла рішення посилити карантин і збільшити кількість вакцинацій через штам коронавірусу Дельта. Також, за словами мера Андрія Садового, влада починає інтенсивну підготовку до нового штаму, зокрема збільшує в лікарнях кількість коронавірусних ліжок з двох до трьох тисяч.

 

У МОЗ заявили про плани вакцинувати від коронавірусу дітей

 

Головний санітарний лікар України Ігор Кузин повідомив, що МОЗ має намір, швидше за все влітку, прищеплювати від COVID-19 дітей, які мають супутні захворювання або високі ризики, пов’язані з коронавірусом.

 

Крім того, медик розповів про дві стратегії ревакцинації: третю дозу COVID-вакцини вводити через шість місяців після вакцинації або через рік.

 

Житель Вінницької області помер після COVID-щеплення

 

Через чотири години після вакцинації від коронавірусу препаратом компанії Pfizer помер 47-річний житель Вінницької області. Випадок смерті зареєстрували як несприятливу подію після імунізації. При цьому в МОЗ наголошують, що ніякого зв’язку між вакцинацією і смертю чоловіка офіційно не встановлено.

 

Водночас, заявили в регіоні, інші громадяни, які отримали щеплення з того самого флакона, що і померлий, скарг не мають, їхній стан задовільний.

 

Суд затвердив Пукачу довічний вирок за вбивство Гонгадзе

 

Верховний суд не задовольнив прохання колишнього генерал-лейтенанта МВС України Олексія Пукача пом’якшити покарання за вбивство журналіста Георгія Гонгадзе, остаточно затвердивши таким чином вирок екс-чиновнику у вигляді довічного ув’язнення.

 

Україна отримала позику від Світового банку

 

Всесвітній банк передав Україні 350 мільйонів доларів фінансової допомоги. Позика отримана для системного проекту «Перша позика» на політику розвитку в сфері економічного відновлення: кошти мають намір направити на розвиток економіки в період пандемії, соціальну підтримку вразливих верств населення і на посилення державних інститутів.

 

 

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*