Підсумки 07.12: Загроза війни і небезпека від Омікрона

Генсек НАТО стурбований через війська Росії навколо України

Столтенберг відреагував на зростання кількості російських військ навколо кордонів України; Через Омікрон лікарні переповнені, це дає більше смертей серед пацієнтів. Корреспондент.net виділяє найголовніші події вчорашнього дня.

 

НАТО заявило про загрозу війни в Європі

 

Генсек НАТО Єнс Столтенберг відреагував на стягування Росією військ до кордону України. З його слів, дії Росії та риторика її влади наводять на думку про новий європейський військовий конфлікт. Він відзначив, що для того, щоб запобігти новій війні в Європі, потрібно сідати за стіл переговорів з Росією.

 

ВООЗ зробила заяву про штам Омікрон

 

Штам коронавірусу Омікрон не належить до категорії «легких», хоч і видається менш серйозним у порівнянні з Дельтою. Про це заявив на брифінгу Гендиректор Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Адхан Гебреїсус. З його слів, Омікрон призводить до госпіталізації людей та вбиває їх. Гендиректор ВООЗ також відзначив, що через новий штам лікарні стають переповненими і недоукомплектованими.

 

Франція та Німеччина ініціювали зустріч лідерів «Нормандії» — Макрон

 

Франція та Німеччина ініціювали зустріч лідерів Нормандської четвірки протягом найближчих тижнів. З його слів, геополітична ситуація в регіоні вимагає, щоб Європа і ЄС пропонували своє бачення, діяли і сідали за стіл переговорів з усіма учасниками.

 

Іран заявив про готовність до переговорів щодо збитого літака МАУ

 

Іран заявив про готовність до двосторонніх переговорів із країнами, чиї громадяни загинули внаслідок збиття літака МАУ в Тегерані. Ісламська Республіка Іран має намір вести переговори «на основі сумлінності, поваги до суверенітету країн і їхніх внутрішніх законів, міжнародних зобов’язань урядів і відповідно до порядку денного, узгодженого обома сторонами».

 

В Україні на 65% зросло виробництво автомобілів

 

Минулого року в Україні зібрали 8153 одиниці автотранспортних засобів, це на 65% більше, ніж у 2020 році. Серед них: легкових автомобілів зібрали 7342 од. (+75%), комерційних – 43 од. (-16%), автобусів (+10%).

 

Токаєв закликав убивати учасників протесту

 

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв заявив, що видав наказ відкривати вогонь по терористах на ураження без попередження. Він відзначив, що влада жорстко реагуватиме на всі акти «правового вандалізму». Крім того, Токаєв визнав, що в країні не вистачає спецсил і обладнання, і подякував президенту РФ Володимиру Путіну за швидкий відгук на прохання ввести війська.

 

У Казахстані пройшли масові затримання

 

У Казахстані силовики затримали 3706 осіб. Про це в п’ятницю, 7 січня, повідомив телеканал Хабар-24 з посиланням на так званий Оперативний штаб із боротьби з тероризмом. Водночас в країну продовжують прибувати іноземні військові. В Алмати приземлилися вже дев’ять літаків з російськими військовослужбовцями і технікою. Про це повідомили журналістам у військовому відомстві.

 

Назарбаєв з доньками покинув Казахстан

 

Екс-президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв і його доньки із сім’ями покинули Казахстан. В країні залишається тільеи старший брат Назарбаєва Болат. ЗМІ відзначають, що влада Казахстану перестала використовувати назву столиці країни Нур-Султан в офіційних повідомленнях. Місто називають просто «столицею».

 

Лукашенко заявив, що Україну треба «повернути в лоно справжньої віри»

 

Олександр Лукашенко заявив, що у 2022 році взяв жорсткіший курс на збереження суверенітету і зміцнення зв’язків із братніми країнами, серед яких назвав Україну, і відзначив, що Україну треба повернути «в лоно нашої справжньої віри». Він зауважив, що Білорусі теж у 2020 році хотіли «піднести автокефалію, розкол нашої церкви», але вона цього уникла. Також Лукашенко наголосив, що не хоче, щоб це повторилося в сусідів.

 

У Туркменістані погасять газовий кратер «Брама пекла»

 

Уряду Туркменістану доручили вирішити проблему з палаючим газовим кратером «Брама пекла» в Дарвазі. Багато років у цій місцевості згоряє величезна кількість газу, це негативно позначається на екології та здоров’ї людей, які живуть неподалік. Крім того витрачається природний газ, з якого можна отримати значний прибуток з метою забезпечення добробуту народу.

 

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*