Підсумки 23.09: Закон про олігархів і четверта хвиля

Фото: Пресс-служба Верховной Рады Законопроект пройшов друге читання

Україна має намір обмежити політичний та економічний вплив олігархів — прийнято відповідний закон; четверта хвиля коронавірусу буде короткою, але сильною. Корреспондент.net виділяє головні події вчорашнього дня.

 

Законопроект про олігархів пройшов друге читання

 

Верховна Рада на пленарному засіданні прийняла в другому читанні закон про олігархів. У разі потрапляння в «список олігархів» громадянам забороняється: робити внески партіям, бути бенефіціаром або контролером ЗМІ, купувати об’єкти великої приватизації. Службовці або чиновники зобов’язані подавати «декларацію про контакти» в разі зустрічі з олігархом.

 

Експерти спрогнозували пік четвертої хвилі COVID-19 в Україні

 

Прогнозування динаміки розвитку четвертої хвилі пандемії коронавірусу COVID-19 в Україні на 200 днів наперед показало, що вона знаходиться на стадії зростання. Її пік передбачається на рівні 15 000 — 18 000 випадків захворюваності на добу. Згасання четвертої хвилі очікується наприкінці 2021 року. Істотним фактором такого ускладнення епідемічної ситуації з СOVID-19 є значне ослаблення карантину в літній період.

 

Володимир Зеленський зустрівся із прем’єр-міністром Великої Британії Борисом Джонсоном

 

На зустрічі в Нью-Йорку Президент України Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон обговорили подальші кроки для зміцнення стратегічного партнерства між двома країнами. Також Зеленський та Джонсон обговорили ситуацію на Донбасі і в Чорноморсько-Азовському регіоні. Президент України подякував співрозмовнику за незмінну підтримку з боку Великої Британії територіальної цілісності України і свободи судноплавства в регіоні.

 

Україна заявила про намір поставляти водень у Німеччину

 

Оператори газотранспортних систем України, Словаччини, Чехії та Німеччини підписали угоду про створення водневого коридору. Організатори проекту вже почали вивчати можливості технічної реалізації створення Центрально-Європейського водневого коридору для транспортування чистого водню в обсязі до 120 ГВт-год в день.

 

У США конгресмени схвалили санкції проти ПП-2

 

Палата представників Конгресу США схвалила правку до проекту оборонного бюджету про санкції проти газопроводу Північний потік-2. Ця правка зобов’язує президента США ввести санкції проти всіх осіб і компаній, які є причетними до діяльності і будівництва Північного потоку-2.

 

Влада України підготувалася до зупинки транзиту газу

 

Міненерго підготувало план дій на випадок відсутності транзиту газу. У разі відсутності транзиту газу компресорні станції української ГТС можуть створювати в газотранспортній системі необхідний для транспортування газу тиск.

 

На Донбасі погіршилася ситуація з безпекою в 2021 році

 

За останні півроку на Донбасі на 51% зросла кількість жертв збройного конфлікту. Про це йдеться в доповіді Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні. Зокрема, в серпні і на початку вересня було зафіксовано 16 жертв серед цивільного населення: двоє загиблих і 14 поранених.

 

Президент Молдови вимагає вивести російські війська із Придністров’я

 

Президент Молдови Мая Санду виступила на Генеральній Асамблеї ООН в Нью-Йорку і вимагала вивести російські війська із Придністров’я. Вона додала, що це ж стосується також вивезення або знищення боєприпасів у Кобасне — складів озброєнь, які становлять загрозу безпеці й довкіллю всього регіону загалом.

 

Україна евакуювала з Афганістану ще майже 100 осіб

 

У київському Міжнародному аеропорту Бориспіль приземлився літак з Афганістану, який було відправлено в Кабул для евакуації українських громадян і членів їхніх сімей. Лайнер доставив у Київ 96 осіб, серед яких українці, а також особи з посвідченням на постійне місце проживання в Україні, члени їхніх сімей, особи, на повернення яких давали запити Ватикан і Канада.

 

Олена Зеленська відкрила 11-й кінофестиваль у Пекіні

 

Перша леді України Олена Зеленська стала почесним гостем і виступила на церемонії відкриття 11-го Пекінського міжнародного кінофестивалю (BJIFF). Зеленська заявила, що кіноіндустрія стане початком нової колаборації китайсько-українського співробітництва. А міжнародний кінофестиваль у Пекіні, за її словами, не тільки є прикладом глибокої взаємодії між кінематографістами і представниками інших сфер діяльності з Китаю та України, а й стане новою платформою в культурному співробітництві обох держав. Відомо, що під час кінофестивалю відбудеться тиждень українського кіно.

 

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*