Школи України збираються в онлайн. Що треба знати

Школа готується до віддаленого навчання

В ЮНІСЕФ попереджають про загрози дистанційного навчання. Зберегти освітній процес у нормальному режимі допоможе вакцинація.

 

Міністерство охорони здоров’я ініціювало переведення України на жовтий рівень епідемічної загрози, щоб посилити з 13 вересня карантинні обмеження, введені в рамках боротьби з пандемією коронавірусу. Посилення торкнуться масових зібрань, у тому числі і шкіл.

 

Так, школа може працювати в звичайному режимі, тільки якщо вакциновано не менше як 80 відсотків персоналу. Більшість шкіл готуються переходити на «віддаленку», оскільки хоча б одне щеплення отримали менше як 60 відсотків персоналу. Корреспондент.net розповідає подробиці.

 

 

Головне рішення — вакцинація

 

Україна з 13 вересня, швидше за все, перейде із зеленої в жовту зону карантину через погіршення ситуації з коронавірусом, заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. МОЗ вже подало відповідне клопотання до Кабміну, і на цьому тижні воно буде розглянуто.

 

«У нас відбулося кілька урядових зустрічей і нарад, які чітко показують, що Україна вже сьогодні перевищила індикатори, які можуть перевести країну з зеленого рівня епідемічної небезпеки в жовтий», — підкреслив Ляшко.

 

У постанові говориться, що на жовтий рівень епідеміологічної небезпеки переходить відразу вся Україна, зазначив глава МОЗ.

 

Як нагадав міністр, згідно з правилами жовтої зони карантину, в звичайному режимі навчання може бути продовжено тільки в тих навчальних закладах, де не менше як 80 відсотків персоналу отримали хоча б першу дозу вакцини проти COVID-19.

 

Відзначимо, що на сьогодні трохи більше 50 відсотків від загальної кількості співробітників системи освіти зробили хоча б одне щеплення проти коронавіруу. Такі цифри наводить міністерство охорони здоров’я.

 

Так, щеплення зробили:

 

  • 157 598 працівників закладів дошкільної освіти — 54,2 відсотка від загальної кількості
  • 380 722 працівникb установ загальної середньої освіти — 58,2 відсотка від загальної кількості
  • 44 617 працівників закладів вищої освіти — 52,2 відсотка від загальної кількості

 

Тим часом у регіонах місцева влада вже почала попереджати про закриття шкіл на карантин. З такими заявами виступили в Рівненській і Сумській областях.

 

Зі встановленням червоного рівня епідеміологічної небезпеки відвідувати навчальні заклади заборонено всім, крім вихованців дитсадків, спеціальних навчальних закладів і учнів 1-4 класів шкіл за умови, що в закладі вакциновано не менше як 80 відсотків персоналу.

 

МОЗ закликає якомога швидше вакцинуватися. Як зазначив Ляшко 8 вересня, коронавірус у світі і Україні стає «пандемією нещеплених».

 

«Запевняю, сьогодні вакцинуватися може кожен. Не відкладайте щеплення на потім, вакцинація — дієвий спосіб запобігти важкому перебігу і смерті від COVID-19. А світові тренди свідчать, що COVID-19 стає «пандемією нещеплених», — написав Ляшко на своїй сторінці в Facebook.

 

Міністр нагадав, що в Україні вже зробили десять мільйонів щеплень.

 

«Як і говорив, обіцянку виконав всього з тижневою затримкою. Вважаю це хорошим результатом, адже мали кілька днів святкових вихідних, на які традиційно йде спад бажаючих вакцинуватися. (Ось нічого не поробиш з цим нашим «після свят»)», — поскаржився Ляшко.

 

Наразі, за його словами, Україна вийшла на 3,5 мільйона щеплень на місяць.

 

«Але завдяки роботі наших медичних працівників, у нас ще є ресурс для зростання, головне тепер ваше бажання прийти до пункту щеплення», — написав глава МОЗ.

 

Нагадаємо, що до 1 вересня Дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ закликав уряд і місцеві громади України зробити все можливе, щоб школи залишалися відкритими в новому навчальному році.

 

«Школи повинні закриватися на карантин через пандемію в останню чергу і відкриватися першими, щоб забезпечити якісну освіту… Цієї мети можна досягти шляхом прискорення вакцинації, особливо серед педагогів і батьків», — сказано в заяві ЮНІСЕФ.

 

На думку фонду, діти більше за інших страждають від наслідків пандемії. Так, у недавньому звіті ЮНІСЕФ, Світового банку та Організації економічного співробітництва та розвитку говорилося, що через карантин «діти із вразливих категорій можуть мати набагато гірші результати в навчанні або повільніший прогрес, ніж очікувалося».

 

У ЮНІСЕФ відзначають, що «ще до пандемії діти з найбільш незахищених категорій в Україні не вчилися на одному рівні з однолітками».

 

«Тому в разі закриття шкіл є ризик посилення цих відмінностей в навчальних результатах, які вже є в українській системі освіти», — відзначає фонд.

 

ЮНІСЕФ зазначає, що педагоги повинні залишатися пріоритетною групою в національній кампанії вакцинації, щоб мінімізувати ризики поширення COVID-19, а діти і вчителі дотримувалися безпечної дистанції, правил гігієни та інших заходів боротьби з пандемією.

 

«Вакцинація вчителів і батьків має вирішальне значення для того, щоб школи залишалися відкритими. Так само важливо, щоб діти були щеплені проти інших захворювань відповідно до національного календаря профілактичних щеплень», — заявив глава представництва ЮНІСЕФ в Україні Мурат Шахін.

 

Відзначимо, що масштабне дослідження американських вчених показало, що в поширенні коронавірусу у всьому світі велику роль зіграли діти та молодь, які становлять лише невеликий відсоток серед тих, що заразилися.

 

Також відомо, що вірусне навантаження у дітей і підлітків є надзвичайно високим і вони можуть тривалий час бути безсимптомними носіями коронавірусу.

 

Остаточного рішення про введення підсилень і додаткових обмежень наразі немає. Як йдеться в постанові Кабміну, рішення про введення жовтої зони приймає державна комісія ТЕБ та НС. Відповідне рішення очікується завтра, 9 вересня.

 

 

 

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*