Україна отримала гелікоптери на кордон з Білоруссю

Фото: МВД Украины Українські вертольоти Н-125

Машини оснащені сучасними супутниковими передавачами, гучномовцями, системами цифрового зв’язку, електричними лебідками та аварійним плавучим спорядженням.

До Києва прибули два вертольоти Н-125, виготовлені французькою компанією Airbus Helicopters. Ними укомплектують авіаційні підрозділи Держприкордонслужби, які нестимуть службу на ділянці кордону з Білоруссю, повідомляє МВС 20 листопада.

Гелікоптери оснащені сучасними супутниковими передавачами, гучномовцями, системами цифрового зв’язку, електричними лебідками та аварійним плавучим спорядженням.

Також вони укомплектовані камерами з високою роздільною здатністю Flir та спеціалізованими авіаційними прожекторами, що дозволить контролювати кордони України вдень і вночі, зазначив заступник голови МВС Сергій Гончаров. Відео з камер можна одразу передавати до наземного командного пункту.

«Досвід отриманих перших двох легких гелікоптерів у 2020 році показав економічність та ефективність їх застосування з метою охорони державного кордону (загальний наліт перших двох машин складає близько 900 годин)», — розповіли в міністерстві.

Н-125 вважається одним із найкращих вертольотів у своєму класі. У 2005 році він побив світовий рекорд і здійснив посадку на горі Еверест на висоті 8850 метрів над рівнем моря.

Україна їх отримує у рамках угоди з Францією щодо створення Єдиної системи авіаційної безпеки та цивільного захисту. Відповідний контракт МВС уклало з компанією Airbus Helicopters у серпні 2018 року. Згідно з ним, всього Україні мають поставити 24 вертольоти такого типу.

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*