В Україні вводять новий карантин. Що потрібно знати

В Україні починають діяти нові правила карантину

Особливістю карантину в Україні восени 2021 року є послаблення для вакцинованих, навіть для тих, хто отримав одну дозу препарату.

 

Уряд України прийняв рішення продовжити до кінця року режим надзвичайної ситуації та карантин. Водночас з 23 вересня карантинні обмеження посилять: уся територія України переходить у «жовту» зону епідеміологічної загрози. Вакцинованих чекають послаблення. Корреспондент.net розповідає подробиці.

 

 

Правила «жовтої» зони

 

Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій прийняла рішення ввести «жовтий» рівень епідемічної небезпеки на всій території України. Посилені карантинні обмеження вступають у силу о 00:00 23 вересня. Вони пояснюються погіршенням епідситуації в країні.

 

Головам обласних і міста Києва державних адміністрацій доручено вжити заходів щодо забезпечення дотримання відповідних обмежувальних протиепідемічних заходів, які передбачено для «жовтого» рівня карантинної зони.

 

Гірше іспанки. Рекордна смертність від COVID

 

 

Згідно із правилами карантину, в «жовтій» зоні діють такі правила:

 

  • за столиком у кафе можуть сидіти не більше чотирьох осіб;
  • масові заходи проводяться з розрахунком одна людина на 4 квадратних метри;
  • у кіно і театрах зали можуть бути заповненими лише наполовину;
  • фітнес-центри і басейни можуть працювати за умови дотримання норми одна людина на 10 квадратних метрів.

 

Крім того зберігається правило обов’язково носити маски в громадських місцях і дотримуватися дистанції в 1,5 метра.

 

Обмеження за часом роботи закладів відсутні. Додаткових обмежень для курсування громадського транспорту немає.

 

 

Вакцинованих не стосується

 

Особливістю карантину в Україні восени 2021 року є послаблення для вакцинованих, навіть для тих, хто отримав одну дозу препарату.

 

Згідно з новими правилами, карантинні обмеження «жовтої» зони не будуть поширюватися на ті місця, 80 відсотків персоналу і 100 відсотків відвідувачів яких зробили хоча б одне щеплення від коронавірусу.

 

Згідно з ними, всі обмеження «жовтої» зони не працюватимуть, якщо всі відвідувачі і не менше 80% організаторів концертів, працівників кафе і ресторанів, кінотеатрів, театрів, музеїв, спортзалів і басейнів мають хоча б одне щеплення.

 

Також обмеження не працюють, якщо відвідувачі і працівники кафе і ресторанів, кінотеатрів, театрів, музеїв, спортзалів і басейнів мають дійсний результат ПЛР-тест або експрес-тестування, якому не більше 72 годин.

 

Щоб перевірити, чи можуть відвідувачі чи працівники установ не дотримуватися правил «жовтої» зони, в уряді запропонували зробити два види внутрішніх електронних сертифікатів — жовтий (одна вакцина) і зелений (дві вакцини).

 

Але ця технологія так і не запрацювала. Зараз в Україні електронні ковід-сертифікати про вакцинації можуть згенерувати в додатку Дія та завантажити тільки повністю вакциновані (дві дози препарату).

 

Але й ті, хто зробив два щеплення, мають технічні проблеми при завантаженні сертифікатів на смартфони.

 

Тому бізнес має два шляхи: впускати тільки повністю вакцинованих або працювати з обмеженнями.

 

Глава МОЗ Віктор Ляшко раніше попередив, що в Україні можуть ввести примусову вакцинацію населення від COVID-19. За його словами, такий вид імунізації може торкнутися певних категорій населення.

 

Як отримати надлюдський імунітет від COVID

 

 

Більш того, як зазначив міністр охорони здоров’я, проводити примусову вакцинацію населення від COVID-19 дозволяє закон Про захист населення від інфекційних хвороб.

 

«Сьогодні вакцина доступна для всіх і вакцинація є добровільною. Питання введення категорій професій, для яких вакцинація від коронавірусу буде обов’язковою, розглядається», — підсумував Віктор Ляшко в ефірі телеканалу ICTV. 

 

 

Як проходить навчання

 

Згідно із правилами «жовтої» зони карантину, у звичайному режимі навчання може бути продовжено тільки в тих закладах освіти, де не менше 80 відсотків персоналу отримали хоча б першу дозу вакцини проти COVID-19. Також враховуються свіжі ПЛР-тести або документи про одужання.

 

Усі інші заклади освіти повинні закритися на карантин. У більшості областей місцева влада вже попередила, що «дистанційки» не буде і в навчальному процесі доведеться зробити паузу — до тих пір, поки показники вакцинації в кожній школі не досягнуть необхідного рівня.

 

Усі голови обласних адміністрацій посилаються на принципову позицію уряду і Держкомісії з ТЕБ та НС: у цьому навчальному році вирішено не переводити школи на онлайн-навчання, а відправляти їх на вимушені канікули в разі невідповідності карантинним вимогам.

 

Виняток із правила тільки один: чинною залишається умова, що школа повинна піти на карантин, якщо більше 50 відсотків її учнів і персоналу знаходяться на самоізоляції через поширення COVID-19 у закладі (незалежно від рівня вакцинації та наявності COVID-сертифікатів).

 

На сьогоднішній день трохи більше 50 відсотків від загальної кількості співробітників системи освіти зробили хоча б одне щеплення проти коронавірусу. Такі цифри наводить Міністерство охорони здоров’я.

 

 

Коли очікувати локдаун

 

Адаптивний карантин працює таким чином, що із «зеленої» зони в «жовту» переходить уся територія України. У подальшому, залежно від ситуації в конкретному регіоні, він може перейти на «помаранчевий» або «червоний» рівень.

 

7 вересня перший заступник голови фракції Олександр Корнієнко заявив, що фракція Слуга народу звернеться в «напівформальному порядку» в Кабмін із проханням до кінця цього тижня надати інформацію із приводу можливого введення локдауну.

 

Напередодні головний санітарний лікар Ігор Кузін повідомив, що локдаун в Україні можуть ввести в листопаді. Він заявив, що ще немає конкретної цифри, за якої в Україні введуть посилений карантин, але уникнути локдауну не вдасться.

 

«На моє переконання, що ні. Але якщо ми будемо говорити про «червоний» рівень небезпеки, то він буде не раніше листопада», — повідомив головний санітарний лікар.

 

Ще 27 серпня вийшло інтерв’ю Ігоря Кузіна, в якому він попередив, що черговий жорсткий загальнонаціональний карантин можуть ввести в листопаді.

 

«Локдаун залежатиме від кожного українця. Це відповідальна власна поведінка — вдома, на робочому місці, це свідомий вибір вакцинації як профілактики. Якщо українці робитимуть ці прості речі, ми зможемо відтягнути локдаун до грудня-січня або зовсім не допустити. За тим сценарієм, за яким ми зараз рухаємося, новий локдаун можуть ввести орієнтовно в листопаді», — вдзначив він.

 

Головний санлікар також розповів, що пандемія коронавірусу в Україні і світі може зберегтися ще до 5 років.

 

«Вірус швидко мутує, і кожен місяць ми можемо стикатися з новими штамами. Але й наука не стоїть на місці, з’являються нові вакцини. Це триватиме принаймні ще кілька років. Від 2 до 5. Поки не з’явиться якась загальна світова стратегія профілактики у вигляді або універсального щеплення, або лікування», — резюмував Кузін.

 

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*