Зеленський підписав закон про перевантажений транспорт

Фото: Getty В Україні підвищуються штрафи за перевантаження

Закон покликаний захистити дороги від руйнування надмірно навантаженими автомобілями та підвищити рівень безпеки дорожнього руху.

 

Президент Володимир Зеленський підписав закон, який законодавчо закріплює можливість автоматичної фіксації порушень габаритно-вагових параметрів. Про це повідомляється на сайті президента 28 червня.

 

Також закон розширює повноваження Укртрансбезпеки у здійсненні габаритно-вагового контролю, зокрема, надає йому право стягувати в судовому порядку плату за проїзд вантажівок, які порушують габаритно-вагові норми.

 

Крім того, документ встановлює відповідальність вантажовідправника як першої ланки в вантажних перевезеннях і значно посилює відповідальність автоперевізників за недотримання габаритно-вагових норм.

 

Закон покликаний захистити дороги від руйнування надмірно навантаженими автомобілями та підвищити рівень безпеки дорожнього руху.

 

Верховна Рада 3 червня прийняла законопроект №3742, який є одним із двох основних документів для повноцінного запуску системи габаритно-вагового контролю.

 

Згідно з текстом законопроекту до другого читання, за перевезення пасажирів і вантажів без необхідних документів передбачений штраф у 17 тисяч гривень.

 

Для міжнародних перевезень — 34 тисячі гривень. За перевищення за вагою гумових нормативів від п’яти відсотків до понад 30 відсотків штраф варіюється від 8,5 тисячі гривень до 51 тисячі гривень.

 

 

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*