Україна проведе зимову Гімназіаду в 2023 році

Фото: Офис президента Зеленський має намір популяризувати спорт серед молоді

У 2023 році в Україні відбудеться зимова Гімназіада і чемпіонату світу з футболу серед школярів.

Україна отримала право на проведення двох міжнародних спортивних заходів у 2023 році — чемпіонату світу з футболу серед школярів влітку і Всесвітню зимову Гімназіаду. Про це повідомив президент Володимир Зеленський в суботу, 18 вересня.

 

«Україна вперше в історії учнівського спорту отримала право приймати чемпіонат світу з футболу серед школярів і Всесвітню зимову Гімназіаду — 2023. Переконаний, ми проведемо їх на високому рівні», — сказав президент.

 

Він вважає, що в житті дітей має бути більше спорту.

 

«Я не кажу про те, що кожен повинен стати професійним спортсменом — ні. Просто кожна сучасна дитина повинна бути зі спортом на «ти». Розуміти, що одні його види вчать грати в команді, інші — сподіватися тільки на себе. Спорт вчить перемагати, вчить, нарешті, гідно сприймати поразки і ставати після них сильнішими. Не дарма одним з моїх пріоритетів є розвиток спортивної інфраструктури — майданчиків, стадіонів, басейнів — і підтримка і розвиток спортивних секцій в навчальних закладах. Ми це робимо», — сказав Зеленський.

Прес-секретар президента Сергій Никифоров додав, що зимові і літні Гімназіади є наймасштабнішими глобальними спортивними заходами серед старшокласників. Їх проводить Міжнародна федерація учнівського спорту (ISF), яка об’єднує 129 країн.

«У нас, відповідно, буде зимова Гімназіада. Тисячі дітей з усього світу і їх батьки приїдуть в Україну, зможуть побачити нашу країну. А для українців це можливість довести, що ми здатні провести і масштабний захід, а саме — справжню дорослу Олімпіаду, про яку раніше говорив президент України», — сказав Никифоров.

Нагадаємо, минулого тижня Україну відвідав голова Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах, який привітав ідею провести Олімпіаду в Україні.

Раніше міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт розповів, що влада України працює над тим, щоб отримати право на проведення літніх і зимових Юнацьких Олімпійських ігор в 2030 і 2032 роках.

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*