Арестович відреагував на блокування роботи ОБСЄ в «ЛДНР»

Фото: Сепаратистские СМИ Автомобілі ОБСЄ не можуть виїхати з баз в Донецьку і Горлівці

Ведеться послідовна і свідома політика на витіснення ОБСЄ з окупованих територій, вважає Олексій Арестович.

Блокування діяльності членів спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на Донбасі веде до системного підриву її повноважень. Про це сказав спікер української делегації в Тристоронній контактній групі щодо мирного врегулювання ситуації на сході України Олексій Арестович, повідомляє РБК-Україна в понеділок, 18 жовтня.

«Дві доби їхні бази (ОБСЄ — ред.) у Донецьку і Горлівці були заблоковані. Вчора спробували виїжджати, не пустили. Українська делегація розглядає ці дії як системний підрив повноваження місії», — заявив Арестович.

За його словами, в сукупності з непродовженням мандата місії ОБСЄ на російських прикордонних пунктах переходу Донецьк і Гуково, дані дії Росії в ТКГ розцінюють як послідовну і свідому політику, спрямовану на витіснення ОБСЄ з окупованих територій, що є грубим підривом системи безпеки в Європі.

Арестович зазначив, що Українська делегація в ТКГ перебуває в постійному контакті з постійним представництвом ОБСЄ у Відні і СММ ОБСЄ.

«Ще раз наголошуємо, що діяльність СММ ОБСЄ ми розглядаємо як основу неупередженого моніторингу ситуації в районі збройного конфлікту на сході України і віддаємо належне місії як силі, що сприяє діалогу між його сторонами, Україна і РФ», — додав Арестович.

Нагадаємо, 17 жовтня ОБСЄ призупинила свою місію з моніторингу на Донбасі з міркувань безпеки. Це пов’язано з тим, що в Донецьку вже кілька днів під готелем, де проживають члени місії ОБСЄ, проходить «акція протесту». Її учасники блокують міжнародних спостерігачів.

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*