Брехня в декларації: «Венеціанка» схвалила законопроект про ув’язнення

Фото: venice.coe.int Венеціанська комісія

Законопроект Володимира Зеленського не суперечить рішенню Конституційного суду України і відповідає попереднім рекомендаціям Венеціанської комісії.

Європейська комісія за демократію через право (Венеціанська комісія) підтримала посилення відповідальності за недостовірне декларування, схваливши тим самим законопроект №4651 президента України Володимира Зеленського про тюремний термін за недостовірне декларування. Про це йдеться у висновку комісії.

У комісії наголосили, що посилення санкцій повинно супроводжуватися і посиленням антикорупційних інституцій і механізмів.

«Підвищення санкцій може бути необхідно, але цього недостатньо, якщо антикорупційні інституції не працюють належним чином», — йдеться в документі Венеціанської комісії.

У висновку також зазначається, що законопроект не суперечить рішенню Конституційного суду України і відповідає попереднім рекомендаціям комісії. При цьому документ відповідає міжнародним зобов’язанням України. Міжнародне право вимагає наявності системи декларування активів і підкріплення її відповідними санкціями.

При цьому експерти висловили жаль, що посилення покарання почне діяти тільки до наступного періоду декларування — 1 квітня 2022 року.

Нагадаємо, народні депутати попередньо підтримали відновлення тюремного покарання за неправдиве декларування.

Додамо, в кінці грудня минулого року набув чинності закон, який відновлює повноваження НАЗК, і вводить відповідальність за недостовірну інформацію в е-деклараціях. Тоді із закону виключили норму про ув’язнення і замінили її громадськими роботами. У Слузі народу заявляли, що вважають це більш ефективним покаранням за корупцію.

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*