Міністр назвав головний ризик закону про олігархів

Фото: Facebook/Denis Malyuska Денис Малюська розповів про законопроект про олігархів

Аналогів українським законом про деолігархізацію у світовій практиці немає, проте він містить певні ризики.

 

Міністр юстиції Денис Малюська вважає закон про деолігархізацію українським винаходом, однак визнає, що в ньому є слабке місце — ймовірність того, що олігархи спробують переписати свої активи на інших осіб. Про це він сказав в ефірі телеканалу 1+1.

 

Він зазначив, що в сучасній міжнародній практиці немає аналогів законів, які були спрямовані на усунення олігархів від політики.

 

«Існує практика початку ХХ століття, де за допомогою надзвичайно жорстких антитрастових законів і політичного тиску олігархів вдалося усунути від політики. В сучасних умовах реалії трохи інші, особливо в Україні. Відповідно, сучасний досвід відтягування олігархів від хватки навколо політики відбувався тільки за допомогою силовиків. Ми цього допустити не можемо. Відповідно, цей закон є досить оригінальним, вважайте це українським винаходом, подивимося, як він спрацює або не спрацює», — заявив Малюська.

 

 

При цьому глава Мін’юсту визнав, що існує ризик, що в олігархів все ж залишиться можливість піти від прямої дії закону.

 

«Ключовий ризик — це те, що олігархи на якомусь етапі спробують переписати якісь свої активи на підставних або дружніх осіб», — заявив Малюська.

 

Він також розповів, що в законопроекті прописані механізми, що запобігають можливе блокування імплементації закону про олігархів після його прийняття.

 

«Перше завдання, яке ми перед собою ставимо, — це не тільки прийняти цей законопроект у Раді, а й проконтролювати, щоб він ефективно працював. І, незважаючи на його імплементацію, вносити зміни в закон, якщо олігархи раптом знайдуть якісь дірки в законі», — додав міністр.

 

Малюська також нагадав, що законопроектом пропонується визначити ключові ознаки олігарха, а саме — вплив на політику, вплив на медіа і наявність великих статків, які складають понад 2 млрд грн.

 

«До того, як закон набуде чинності, а це трапиться взимку, за нашими розрахунками, до цього часу олігархи можуть добровільно позбутися тих чи інших ознак олігархів — наприклад, передати медіа незалежним власникам і після цього спокійно працювати далі, не втручаючись у політику. Це оптимальний шлях», — заявив міністр юстиції.

 

Малюська підкреслив, що в Україні не планували і не планують йти неправовим шляхом, як це робили в авторитарних державах.

 

Нагадаємо, що 2 червня президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроект про олігархів як невідкладний. А вчора в Слузі Народу анонсували ще сім законопроектів про олігархів. Проекти стосуватимуться змін до закону про політичні партії та антимонопольне законодавство.

 

У Мін’юсті оцінили законопроект про олігархів

 

 

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*