Танкер Delfi вирішили продати на металобрухт

Фото: facebook.com/DeiOdesa Танкер Delfi продадуть на брухт

Судно остаточно стало держвласністю — його продадуть, щоб компенсувати збитки АМПУ і сплатити штрафи.

 

Адміністрація морпортів України продасть на металобрухт корпус танкера Delfi, який раніше затонув біля Одеси. Про це заявив в.о. керівника АМПУ Олександр Голодницький, повідомляє Радіо Свобода в п’ятницю, 26 листопада.

 

За його словами, судно остаточно стало державною власністю та буде продано з метою компенсації збитків АМПУ і сплати штрафів.

 

«Рішення суду першої інстанції нарешті виявилося останнім, оскільки було порушено процедуру апеляції. Тому рішення про те, що судно Delfi — державна власність, набуло чинності. Ми зараз представляємо проект розпорядження, щоб зафіксувати, що судно у сфері управління Міністерства інфраструктури. А далі або ДП МТП Чорноморськ, або АМПУ займатимуться подальшим продажем корпусу, швидше за все, як брухт», — каже Голодницький.

 

«Від формального власника судна, компанії Mister Drake PC, суд вимагає компенсувати збитки АМПУ від проведення аварійно-рятувальних робіт — близько 2,7 мільйона гривень. Також йдеться про необхідність сплатити близько 16 тисяч доларів штрафу за розлив нафтопродуктів і забруднюючих речовин із судна», — додало Радіо Свобода.

 

Водночас Голодницький визнає, що невідомо, чи будуть виплачені ці кошти. Згідно з розслідуванням британських журналістів, юридичний власник судна навіть не має статутного капіталу.

 

Нагадаємо, 22 листопада 2019 року танкер Delfi зазнав аварії біля узбережжя Одеси в районі одного з міських пляжів. Під час аварії танкера одеські водолази врятували трьох членів екіпажу.

 

Танкер прибрали із пляжу лише у вересні 2020 року — після кількох розливів нафти і численних спроб його підняти.

 

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*