Тупицький заявив про дистанційну роботу в КСУ

Фото: sud.ua Олександр Тупицький хоче показати, що КСУ легітимний

Олександр Тупицький та Олександр Касмінін планують приймати онлайн-участь у відкритих засіданнях Великої палати КСУ.

 

Судді Конституційного Суду Олександр Тупицький та Олександр Касмінін, яких президент Володимир Зеленський звільнив з посад своїм указом, беруть участь у засіданні суду дистанційно. Про це сказав Тупицький у коментарі Укрінформу у вівторок, 15 червня.

 

 

«Я і Касмінін беремо участь у засіданнях шляхом дистанційної роботи, а саме відправлення на електронні адреси всіх суддів своїх зауважень, пропозицій щодо тих справ, які є в провадженні Конституційного Суду. Ми вивчаємо і таким чином робимо свій внесок у розгляд тих чи інших справ. Конституційний Суд зобов’язаний їх приймати, розглядати, голосувати», — сказав він.

 

За його словами, в майбутньому він разом з Касмінінім планують приймати онлайн-участь у відкритих засіданнях Великої палати КСУ.

 

«Ми хочемо показати, що суд легітимний, що він розблокований і працює. І такими комунікаційними способами подолати незрозумілі накази керівництва Управління державної охорони на наш недопуск до суду, тобто, вони будуть незначними», — додав Тупицький.

 

Він сказав, що на період його роботи в онлайн-форматі головуватиме на засіданнях КСУ його заступник Сергій Головатий.

 

Тупицький додав, що судді домовилися між собою працювати в такому режимі після того, як минулого тижня шість суддів відмовилися брати участь у засіданнях КСУ і тим самим заблокували його роботу, вимагаючи його і Касмініна участі в розгляді справ.

 

«Я дуже задоволений, що суд сьогодні відновив свою роботу. Це свідчить про те, що ми стали вище від своїх амбіцій. Суд повинен працювати», — говорить він.

 

Раніше у Зеленського прокоментували ситуацію в КСУ. На Банковій вважають що поведінка шести суддів Конституційного Суду, які заблокували роботу суду, схожа на шантаж, а також є «політично значущими діями», що заборонено законом.

 

 

 

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*