Зеленський затвердив податкову амністію

Фото: Пресс-служба президента Украины Глава держави підписав закони №1539-9 і №1542-9

Українці отримають можливість добровільно задекларувати свої активи в період із 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року.

 

Президент Володимир Зеленський підписав закони №1539-9 і №1542-9, які вводять податкову амністію для громадян України. Перший закон дозволяє українцям добровільно задекларувати свої активи, а другий — звільняє від відповідальності, повідомляє прес-служба глави держави у п’ятницю, 16 липня.

 

«Документ створює стимули для виведення з тіні доходів, прихованих від оподаткування, і сприятиме залученню в економіку додаткових ресурсів», — йдеться в повідомленні.

 

Українці отримають можливість добровільно задекларувати свої активи в період із 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року. Громадяни зможуть подати одноразову декларацію з активами, з яких не були сплачені податки і збори до 1 січня 2021 року.

 

У декларації можна вказати валютні цінності, крім готівки, цінні папери, рухоме і нерухоме майно, зокрема об’єкти незавершеного будівництва, частки в майні юридичних осіб в Україні та за кордоном. Інформацію про джерела походження задекларованих активів вказувати не треба.

 

Із задекларованих активів громадянам доведеться сплатити збір:

 

  • 5% з валютних цінностей на рахунках у банках в Україні й інших активів в Україні;
  • 9% з валютних цінностей на рахунках в іноземних фінансових установах та інших активів за кордоном;
  • 2,5% від номінальної вартості державних облігацій України, придбаних з 1 вересня 2021 року до 31 серпня 2022 року.

Другий закон дозволяє громадянам уникнути відповідальності за порушення податкового та валютного законодавства. Уникнути відповідальності зможуть громадяни, які вкажуть активи в декларації та оплатять збір.

 

Раніше в МВФ озвучили побоювання у зв’язку з наміром провести податкову амністію в Україні. У довгостроковій перспективі такі пільги шкодять стягнення податків, демотивуючи громадян, вважають у фонді.

 

У Мінфіні розповіли про етапи податкової амністії

 

 

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*