Афера століття. Скандал з рейтингом Doing Business

Фото: УП Скандал з колись авторитетним рейтингом

Скандал з рейтингом Doing Business може стати найбільшим в історії світових фінансових інститутів.

 

Doing Business — це найвідоміший рейтинг ділової активності. Його засновником був Світовий банк. І ось СБ оголосив про те, що припиняє складати рейтинги.

 

Що трапилося?

 

Велика корупція

 

Все через внутрішнє розслідування, яке йшло кілька років. Розслідування прийшло до висновку, що нинішній директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва, коли працювала виконавчим директором СБ, чинила тиск на укладачів рейтингу. Її метою було підвищувати в цьому рейтингу Китай.

 

І не тільки незалежне розслідування показало свідоме і некоректне поліпшення в 2018 році рейтингу DB Китаю, у 2020 році — Саудівської Аравії і погіршення в 2020 році оцінок Азербайджану.

 

Вважається, що ці зміни в рейтингах зроблені під тиском екс-глави СБ Джима Ен Кіма, нинішнього керівника Міжнародного валютного фонду Крісталіни Георгієвої і одного з творців рейтингу — Симеона Дянкова. Звинувачень у корупції ні на чию адресу не висунуто. Але репутація Doing Business, на який орієнтувалися при поліпшенні інвестклімату багато країн, у тому числі Україна, знищена.

 

Кар’єра глави МВФ Крісталіни Георгієвої, яка заперечує звинувачення, під питанням.

 

Наслідки

 

Дослідження, яке в первісному своєму задумі мало відображати реальну картину легкості ведення бізнесу у світі, дуже швидко перетворилося в протекціоністський симулятор з елементами явного лобізму та ангажованості одних, і елементом фетиша для пафосних стратегій і презентацій у інших.

 

Український уряд будував плани і роздавав обіцянки на основі Doing Business. У травні 2021 року прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що його мета — завести країну в топ-30 Doing Business. Його попередник Олексій Гончарук думав про топ-10.

 

 

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*