Білорусь затримала авто з диппоштою Литви

Фото: ZN.ua Білорусь затримала на кордоні дипломатичне авто Литви

МЗС Литви викликало білоруського посла через затримання і вимогу розкрити автомобіль із дипломатичною поштою з Вільнюса.

 

Білорусь затримала на кордоні автомобіль із дипломатичною поштою Литви. Вільнюс висловив Мінську протест. Про це у п’ятницю, 4 червня, повідомила прес-служба МЗС Литви.

 

«Міністерство закордонних справ висловлює рішучий протест проти безпрецедентного затримання автомобіля з дипломатичною поштою Литовської Республіки на литовсько-білоруському державному кордоні», — йдеться в повідомленні.

 

Повідомляється, що на прикордонному переході Мядінінкай білоруська влада зажадала зірвати дипломатичні печатки та відкрити машину дипредставництва Литви. А коли литовський дипломатичний кур’єр не погодився із цією вимогою, білоруська сторона розвернула автомобіль і повернула на територію Литви.

 

«Затримання на державному кордоні автомобіля з дипломатичною поштою є серйозним порушенням Віденської конвенції про дипломатичні зносини. Білорусь ще раз продемонструвала, що для цієї держави більше не існує правил цивілізованого світу. Це бурхлива диктатура в центрі Європи», — сказав міністр закордонних справ Габріеліус Ландсбергіс.

 

Представник білоруського посольства був екстрено викликаний сьогодні в МЗС, де йому вручили ноту протесту.

 

Сьогодні також стало відомо, що Литва посилить охорону кордону із сусідньою Білоруссю.

 

Нагадаємо, кілька днів тому глава в МЗС Литви заявили, що Лукашенко зробив Білорусь однією великою в’язницею для 10 мільйонів громадян і закликав його піти у відставку.

 

 

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*