Чехію залишили всі вислані дипломати з Росії

Фото: radio.cz Російсько-чеські відносини різко загострилися

Процес приведення в паритетне співвідношення чисельності дипмісій Росії в Празі і Чехії в Москві завершений.

 

Усі російські дипломати, які повинні були залишити Чехію згідно з рішенням влади цієї країни, вилетіли до Росії. Про це сказав прес-секретар російського посольства в Празі Микола Брякін, повідомляє ТАСС у понеділок, 31 травня.

 

«Прагу покинула друга група співробітників посольства РФ, що складається з 60 осіб, включаючи членів їхніх сімей. Вони потрапили під ініційоване чеською стороною скорочення штатів диппредставництв. Колеги вилетіли в Москву о 16.40 за місцевим часом спецбортом льотного загону Россия», — сказав Брякін.

 

Він запевнив, що на цьому завершився процес приведення в паритетне співвідношення чисельності посольств РФ у Празі і Чехії в Москві.

 

Також Брякін нагадав, що в суботу, 29 травня, з Праги відбули 54 співробітники посольства і членів їхніх сімей.

 

З 1 червня в посольствах РФ у Празі і Чехії в Москві будуть працювати по сім дипломатів, 25 відряджених адміністративно-технічних службовців і 19 прийнятих на місці співробітників.

 

У свою чергу офіційний представник МЗС Чехії Ева Давидова заявляла, що країну мали залишити 123 громадянина РФ, 30 з яких є власниками дипломатичних паспортів, а решта — службових паспортів.

 

Нагадаємо, в квітні чехи звинуватили РФ у вибуху складів боєприпасів у Врбетіцах у 2014 році. Тоді загинули двоє людей. Чехія відразу вислала 18 російських дипломатів й оголосила про намір вислати ще.

 

У свою чергу Москва заперечувала висновки Праги про причетність Росії до вибуху боєприпасів. Пізніше Москва внесла Чехію в список недружніх країн.

 

 

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*