Країни G20 затвердили глобальний податок

Фото: G20 Italy Міністри фінансів країн G20 назвали угоду історичною

Остаточну редакцію документа повинні схвалити лідери «Великої двадцятки» на саміті організації в Римі в жовтні.

Міністри фінансів країн G20 підписали угоду про глобальний податок на саміті організації у Венеції. Про це напередодні повідомило Politico.

Зазначається, що на минулому тижні документ також був схвалений представниками 130 країн. Він передбачає встановлення мінімальної податкової ставки для транснаціональних компаній в 15%.

Реформа була підтримана Організацією економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) і повинна перешкодити міжнародним корпораціям переводити свої активи за кордон для ухилення від сплати податків.

У своїй спільній заяві міністри фінансів країн G20 назвали угоду історичною, зазначивши, що обговорення її умов тривало багато років. На їхню думку, реформа зробить міжнародну податкову архітектуру більш стабільною і справедливою.

Остаточну редакцію документа повинні схвалити лідери «Великої двадцятки» на саміті організації в Римі в жовтні.

За оцінкою ОЕСР, яка керує переговорами щодо податків, уряди щорічно втрачають від 100 млрд до 240 млрд дол на рік через недоотримання податків.

Нагадаємо, 28 червня президент України Володимир Зеленський підписав закон, згідно з яким іноземні світові технологічні гіганти, такі як Apple, Google, Microsoft, Netflix і інші, будуть платити в Україні 20% ПДВ (податок на додану вартість).

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*