Литва спрямовує війська на кордон Польщі та Білорусі

Литва направить війська до польсько-білоруського кордону

На польсько-білоруському кордоні можуть бути від тисячі до 5 тисяч нелегальних мігрантів, підрахували в Литві.

Литва спрямовує свої війська до кордону Польщі та Білорусі через наплив мігрантів. Про це повідомляє РИА Новости у понеділок, 8 листопада.

Голова Служби охорони держкордону Литви Рустамас Любаєвас каже, що на кордоні Білорусі з Польщею можуть перебувати від тисячі до п’яти тисяч нелегальних мігрантів.

«До можливих сценаріїв ми готувалися у вихідні, сьогодні вже прийматимуться рішення, зараз відбуваються зустрічі зі Штабом Збройних сил Литви, плануємо скористатися можливістю дислокації додаткової кількості військових у бойовій готовності. Також наразі вже погоджено дії з поліцією, Службою громадської безпеки, передислокуються наші сили», — сказав Любаєвас.

Водночас глава МВС Литви Агне Білотайте ініціює запровадження надзвичайного стану у прикордонних муніципалітетах країни, пише Delfi.lt.

«Зважаючи на цю серйозну ситуацію, пропозиція Міністерства внутрішніх справ — запровадити надзвичайний стан, ця пропозиція має бути розглянута урядом», — сказала Білотайте, наголосивши, що поки ситуація на литовсько-білоруському кордоні стабільна та контрольована.

«Усі наші підрозділи максимально підготовлені», — підсумувала Білотайте.

Нагадаємо, що у Білорусі колона мігрантів йде до Польщі. Мігрантів, котрі йдуть до прикордонного пункту пропуску Брузги на кордоні з Польщею, супроводжують озброєні солдати.

У свою чергу в МЗС Польщі звинуватили владу Білорусі у спробі ескалації прикордонного конфлікту. У зв’язку із ситуацією, що склалася, влада Польщі збільшила кількість силовиків на кордоні.

Польща посилює армію. Білорусь чекає на «війнушку»

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*