На саміті НАТО обговорять головні загрози й Україну

Саміт НАТО відбудеться 14 червня в Брюсселі

Метою зустрічі лідерів 30 країн стане перегляд Стратегії альянсу з урахуванням викликів з боку РФ і Китаю, а також транснаціональних загроз.

 

Лідери країн НАТО на саміті в Брюсселі ключову увагу приділять новій Стратегічній концепції альянсу, яка враховує загрози з боку Росії і Китаю. Про це повідомили в Білому домі 13 червня.

 

«Союзники альянсу домовляться переглянути стратегічну концепцію НАТО, яка визначить наш підхід до стратегічного середовища, що формується. Концепція повинна враховувати агресивну політику і дії Росії, а також виклики з боку Китайської народної Республіки щодо нашої колективної безпеки, процвітання і цінностей», — зазначили в американській адміністрації.

 

Оновлена ​​Стратегія також буде включати нову політику захисту від тероризму, кіберзахисту і план заходів  боротьби з кліматичними змінами.

 

Учасники саміту повинні прийняти рішення про початок розробки нового базового документа НАТО. Планується, що робота над новою концепцією завершиться в 2022 році.

 

Серед інших ключових тем зустрічі союзників блоку: контроль над озброєннями, збереження технологічної переваги, поділ витрат на оборону, інвестування в НАТО, готовність до пандемій та стихійних лих і більш глибоке партнерство.

 

Як вказали в Білому домі, в ході майбутнього саміту лідери країн-учасниць альянсу «підтвердять прихильність політиці відкритих дверей НАТО, яка відкриває шлях до членства в альянсі для будь-якої європейської країни», що розділяє цінності НАТО і виконує необхідні зобов’язання.

 

Крім того, важливою темою саміту стане посилення стримування і оборони.

 

«Союзники візьмуть на себе зобов’язання щодо реалізації нових військових концепцій і стратегій, які зміцнять потенціал стримування і оборони НАТО для протидії загрозам з боку Росії та інших країн. НАТО також продовжить стежити за розгортанням російських військ в Україні і навколо неї», — підкреслили в Білому домі.

 

Нагадаємо, 32-й саміт НАТО відбудеться 14 червня в Брюсселі за участю президента США Джо Байдена. Він триватиме всього один день і складатиметься з однієї робочої сесії тривалістю приблизно 2,5 години.

 

Раніше Генсек НАТО Йенс Столтенберг повідомив, що на майбутньому саміті планують обговорити співпрацю з Україною і Грузією.

 

 

 

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*