Нуланд: США введуть проти Білорусі рестрикції

Вікторія Нуланд

При цьому заступник Держсекретаря з політичних справ назвала Лукашенка «міжнародним головорізом».

 

Влада США розглядає можливість ввести проти Білорусі додаткові односторонні рестрикції, які є подібними до секторальних санкцій ЄС. Про це заявила заступник Держсекретаря з політичних справ Вікторія Нуланд, пише ТАСС.

 

За її словами, спільні зусилля США і Євросоюзу «набагато більше впливають» на Мінськ, ніж односторонні рестрикції.

 

«Утім, ЄС тепер пішов на один крок далі, ніж США, бо застосував секторальні санкції, якими особливо зачепили поташ — добриво, від поставок якого дуже залежать білоруська економіка і деякі особи навколо Лукашенка. Ми в США зараз постараємося відповісти на це в подібний спосіб», — заявила заступник глави зовнішньополітичного відомства.

 

Нуланд також вважає, що Олександр Лукашенко після інциденту з літаком ірландської авіакомпанії Ryanair став «міжнародним головорізом».

 

Тим часом в ЄС оголосили про нові санкції проти Білорусі. Рішення прийнято «у відповідь на ескалацію серйозних порушень прав людини в Білорусі і жорстокі репресії щодо громадянського суспільства, демократичної опозиції та журналістів, а також на примусову посадку літака Ryanair у Мінську 23 травня 2021 року і подальше затримання журналіста Романа Протасевича і Софії Сапєги», — йдеться в повідомленні Ради ЄС.

 

А в цей час Лукашенко готовий ввести воєнний стан у Гродненській області. Він закликав не допустити спаду в економіці і показати «мерзотникам» за кордоном, що санкції — це їх безсилля.

 

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*