Острів Пальма оголосили зоною стихійного лиха

Влада Іспанії оголосила острів Пальма зоною стихійного лиха

Через виверження вулкана на острові знищені вже майже 600 будівель, зруйновано більше 20 км доріг, а лава покрила майже 260 га землі.

 

В Іспанії уряд схвалив оголошення острова Пальма зоною стихійного лиха через виверження вулкана Кумбре-Велья. Про це заявила офіційний представник іспанського Кабміну Ісабель Родрігес, повідомляє ТАСС у вівторок, 28 вересня.

 

Рада міністрів схвалила «оголошення острова Пальма територією, що серйозно постраждала від надзвичайної ситуації в області цивільного захисту». Рішення дозволить виділити фінансову допомогу для подолання наслідків виверження, а саме €10,5 млн підуть на придбання житла на острові для осіб, які залишилися без домівки через виверження, і на купівлю предметів першої необхідності.

 

Відзначимо, що виверження вулкана знищило вже майже 600 будівель на острові, більшість з них — житлові будинки, пише РІА Новости. Лава покрила вже 258 га землі і знищила 589 будинків. Крім того, постраждало 21 км доріг на острові.

 

Вранці в понеділок вулкан затих на кілька годин, однак незабаром знову почав викидати лаву.

 

«Після періоду затишшя настала ефузійна фаза, коли потоки лави рідшої субстанції спускаються з головного конуса», — заявили в мадридському Інституті геонаук.

 

Евакуйовано близько 6 тисяч жителів острова, чиї будинки опинилися під загрозою. Також ізольовані у своїх будинках мешканці ще кількох прибережних районів. Лава перебуває,  приблизно, за 800-1000 метрів від океану в районі Тасакорте.

 

Нагадаємо, 19 вересня на Пальмі почалося виверження вулкана Кумбре-Велья в районі населеного пункту Ель-Пасо. З кратера відбувається активний викид вулканічних матеріалів. Потоки лави вже зруйнували сотні будинків, з міркувань безпеки було евакуйовано понад 6 тисяч осіб. До теперішнього часу ніхто не постраждав. Раніше діючий вулкан на Канарах показали з космосу.

 

Вулкан на Канарах: опубліковано відео наслідків

 

 

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*