Швеція даватиме на реформи в Україні по €22 мільйони на рік

Швеція щорічно даватиме Україні €22 мільйони

Шведський уряд ухвалив нову стратегію співпраці з Україною, розраховану на сім років.

 

Швеція протягом семи років виділятиме Україні по 22 мільйони євро на рік на підтримку реформ. Про це заявила міністр з питань міжнародного розвитку та співпраці Швеції Матільда ​​Ернкранс, повідомляє Укрінформ у четвер, 10 лютого.

 

«Ми надаватимемо нашу підтримку як у рамках програми співпраці, так і в рамках гуманітарної підтримки. Урядом Швеції нещодавно було прийнято рішення про нову стратегію співпраці між Швецією та Україною, розраховану на 7 років і збільшений обсяг Співробітництва. Щороку Україна отримуватиме близько 22 млн євро у рамках співпраці заради реформ», — сказала Ернкранс на брифінгу після зустрічі з головою Мінреінтеграції Іриною Верещук.

 

За словами Ернкранс, допомога сприятиме розвитку сталої економіки України та сталого суспільства.

 

Про те, чи змінилася позиція Швеції, яка відмовилася надавати зброю Україні, Ернкранс сказала: «У Швеції дуже суворі правила та контроль за експортом зброї, тому немає планів щодо постачання зброї в Україну».

 

Проте міністр пояснила, що Швеція співпрацює з Україною з часів незалежності, і загальний обсяг фінансування становив 400 мільярдів євро та планується подальше розширення допомоги.

 

«Нещодавно Швеція брала участь у запуску нової ініціативи, а саме фонду Партнерство за сильну Україну, в якому ще чотири країни беруть участь. Внесок Швеції становить 5 млн євро, розрахованих на три роки, сподіваємось, що питання постраждалих від конфлікту в районах Донецької та Луганської областей за допомогою цих коштів буде вирішено», — резюмувала Ернкранс.

 

Нагадаємо, що раніше п’ять країн відкрили фонд допомоги Україні майже на $50 млн. Фонд, заснований США, Швецією, Швейцарією, Великою Британією та Канадою, пом’якшить дестабілізуючий вплив РФ у південних та східних регіонах України.

 

Чекає на напад. Швеція перекидає сили через РФ

 

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*