Столтенберг відреагував на декларацію Китаю та Росії

Китай та РФ заперечують право країн робити власний вибір – Столтенберг

Путін і Сі Цзіньпін намагаються заперечувати право суверенних країн самостійно обирати оборонні союзи.

 

Спільна декларація Китаю та РФ є спробою заперечити право суверенних країн робити власний вибір із приводу оборонних союзів. Про це заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг у понеділок, 7 лютого.

 

«Вперше Китай приєднався до Росії із закликом до НАТО не приймати нові країни в Альянс. Це спроба заперечии право суверенних держав робити самостійний вибір», – сказав Столтенберг.

 

Він наголосив, що НАТО поважає право кожної країни вибирати собі оборонний союз.

 

«Наші двері і надалі не закриті», – додав Столтенберг.

 

Генсек Альянсу також відзначив, що НАТО розраховує, що посилена присутність у Східній Європі збережеться у довгостроковій перспективі.

 

«Ми вже збільшили присутність у східній частині Альянсу. Це демонструє, що НАТО уважно слідкує за ситуацією в Україні. Ми вивчаємо ймовірність довгострокової присутності у східній частині, але поки що рішення про це не прийнято», – зазначив Столтенберг.

 

Він нагадав, що через ризик вторгнення Росії в Україну НАТО посилило готовність сил і за потреби готове розгорнути їх протягом кількох днів.

 

«НАТО зробить все можливе, щоб захистити союзників», – резюмував Столтенберг.

 

Нагадаємо, раніше Путін і Сі Цзіньпін мали двосторонні переговори у Пекіні. Вони також взяли участь у відкритті Олімпіади.

 

Пізніше Китай підтримав вимоги Росії щодо так званих «гарантій безпеки». Путін і Сі Цзіньпін прийняли спільну заяву, у якій критикують політику Заходу.

 

Дружба без кордонів. Про що домовилися РФ та Китай

 

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*