Туреччина не відмовляється від вступу до ЄС — МЗС

Фото: AFP Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу

Європейський Союз стане глобальною силою тільки за умови членства в ньому Туреччини, вважає головний турецький дипломат.

 

Влада Туреччини, як і раніше, прихильна ідеї вступу до Європейського Союзу, заявив глава турецького МЗС Мевлют Чавушоглу, слова якого оприлюднила в неділю, 6 червня, французька газета L’Opinion.

 

«Відносини між Туреччиною і ЄС не повинні бути заручниками максималістських і націоналістичних амбіцій кількох упертих держав-учасників. ЄС стане глобальною силою тільки за умови членства в ньому Туреччини», — зазначив міністр.

 

При цьому Чавушоглу висловив надію на підтримку Франції. Париж, на його думку, «може сприяти прогресу, який принесе користь як ЄС, так і двостороннім відносинам Туреччини і Франції».

 

Міністр підкреслив, що Анкара має намір продовжувати робити внесок у розвиток і захист європейських цінностей.

 

Відзначимо, заяву глави турецького МЗС було зроблено напередодні візиту Чавушоглу до Франції, запланованого на понеділок.

 

Як відомо, Туреччина подала заявку на членство в ЄС у 1987 році. Переговори почалися тільки 15 років тому і після цього неодноразово припинялися через розбіжності.

 

Раніше Європарламент запропонував знову призупинити переговори з Туреччиною про вступ до ЄС. Євродепутати вважають, що Анкара продовжує віддалятися від цінностей і норм співтовариства.

 

Ердоган запропонував прийняти Туреччину в ЄС замість Британії

 

 

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*