У Білорусі затриманим через «держпереворот» пред’явили звинувачення

Фото: Кадр из видео Затримання одного з підозрюваних

Затриманим інкримінують замах на Олександра Лукашенка, його синів, а також захоплення влади.

 

Чотирьом затриманим у справі про підготовку «збройного заколоту» в Білорусі і «замаху на життя» правителя країни Олександра Лукашенка було пред’явлено звинувачення у змові з метою захоплення влади. Про це розповів у середу, 21 квітня, начальник відділу слідчого управління КДБ Білорусі Костянтин Бичек в ефірі телеканалу Білорусь 1.

 

За його словами, «всі затримані дають свідчення і співпрацюють зі слідством».

 

Про запобігання «військового перевороту» в Білорусі заявила ФСБ Росії 17 квітня. При цьому відомство стверджувало, що політолог Олександр Федута й адвокат Юрій Зенкович, затримані в Москві 13 і 14 квітня, мали намір повалити в Білорусі конституційний лад, а також «фізично усунути» Лукашенка.

 

Білоруська влада про підготовлюваний «держпереворот»

 

Сам Лукашенко, коментуючи того самого дня, 17 квітня, інформацію КДБ Білорусі і ФСБ РФ про «військовий переворот», заявив, що затриманий 12 квітня в Мінську лідер опозиційної Партії БНФ (Білоруський народний фронт) Григорій Костусьов також підтримував силовий варіант зміни влади.

 

Ім’я четвертого підозрюваного у цій справі досі невідоме. Костянтин Бичек під час виступу на каналі Білорусь 1 його не назвав.

 

За словами Лукашенка, зловмисники не тільки збиралися убити його самого, а й планували замах на його синів: збиралися захопити «одного, другого (його сина. — ред.), як вийде», і посадити їх «у льох» в Гомельській області.

 

Лукашенко неодноразово стверджував, що до нібито планованого в Білорусі держперевороту причетні спецслужби США. Зі свого боку, Держдеп назвав подібні звинувачення на адресу Сполучених Штатів «абсолютно помилковими».

 

Джерело: Російська служба DW

 

 

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*