У Бразилії після щеплення AstraZeneca померла вагітна — Reuters

Смерть вагітної мешканки Бразилії настала після COVID-щеплення

МОЗ країни призупинило COVID-вакцинацію тих вагітних, у яких немає хронічних захворювань. Іншим запропонують інші препарати.

Влада Бразилії прийняла рішення призупинити вакцинацію вагітних від коронавірусу препаратом Оксфордського університету і фармацевтичної компанії AstraZeneca через смерть одного з них після щеплення. Про це в ніч на середу, 12 травня, повідомило агентство Reuters.

«Рішення прийнято після можливого випадку важкого побічного ефекту — інсульту головного мозку, що призвів до загибелі плоду і матері. До вечора вівторка не було інформації про інші випадки серйозних побічних ефектів у вагітних», — цитує видання Національне агентство із санітарного нагляду країни (Anvisa).

За наявними даними, померла 35-річна жінка була на п’ятому місяці вагітності.

Як повідомили в Anvisa, Міністерство охорони здоров’я Бразилії поки не буде вакцинувати від COVID-19 вагітних і породіль, які не мають хронічних захворювань. Тих же, які хворіють, будуть прищеплювати з використанням препаратів Sinovac Biotec і Pfizer.

Зазначимо, вакцинація від коронавірусу почалася в Бразилії 18 січня з використанням препаратів AstraZeneca, Sinovac Biotech і Pfizer. У країні, де кількість пріоритетного населення становить 80,5 мільйона осіб, дві дози вакцини отримали понад 15,3 мільйона жителів, одну — понад 32 мільйони.

Раніше Anvisa відхилило запит регіональної влади Бразилії на імпорт російської вакцини Супутник V, оскільки, за даними агентства, недоліки в розробці вакцини були виявлені на всіх етапах клінічних досліджень.

У відповідь на це рішення Росія запропонувала надати Бразилії додаткові дані про свій препарат.

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*