У Сенаті Чехії відбудеться голосування щодо імпічменту президента

Фото: Darko Vojinovic / AP Президент Чехії Мілош Земан

Главу держави Мілоша Земана звинувачують у заподіянні шкоди національній безпеці країни.

 

Питання про початок процедури імпічменту президента Чехії Мілоша Земана буде винесено на голосування в Сенат наступного тижня. Про це в середу, 2 червня, повідомив глава Комітету із закордонних справ та безпеки парламенту Павел Фішер у Twitter.

 

«Ми тільки що проголосували в сенатському комітеті за те, що Мілош Земан не може обіймати посаду президента республіки. Ми опираємося на статтю 66 Конституції. Я пропоную Сенату обговорити це наступного тижня», — написав сенатор.

 

На думку Фішера, багато останніх дій глави держави несумісні з конституцією, а кульмінацією стали його заяви у справі про вибух на збройових складах під Врбетіце.

 

Глава комітету підкреслив, що коли Земан у своєму зверненні до народу наприкінці квітня розповів, що у звітах контррозвідки не було доказів присутності «російських агентів» на складі боєприпасів під Врбетіце, він завдав шкоди інтересам національної безпеки Чехії.

 

У свою чергу прес-секретар глави держави Іржі Овчачек назвав рішення комітету щодо голосування «спробою державного перевороту» і закликав правоохоронні органи дати відповідну оцінку ініціативі сенаторів.

 

Таким чином, якщо Сенат (верхня палата парламенту), у якому більшість становить опозиція, проголосує за імпічмент Мілоша Земана, це рішення має затвердити Палата депутатів (нижня палата парламенту), у якій переважають прихильники глави держави.

 

Нагадаємо, через заяву відомого проросійськими поглядами Земана щодо вибухів у Врбетіце в Чехії розгорівся скандал — ряд політиків обурилися словами президента і заявили, що він розкрив інформацію з незавершеного розслідування, чим поставив його під загрозу.

 

Чехію залишили всі вислані дипломати з Росії

 

 

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*