Засуджений за геноцид у Руанді екс-полковник помер у в’язниці

Фото: Reuters Колишній полковник армії Руанди Теонесте Багосора

У кінці 1994 року для розслідування обставин злочинів проти людяності ООН заснувала Міжнародний трибунал.

 

Колишній полковник армії Руанди Теонесте Багосора, засуджений за організацію геноциду представників етносу тутсі в 1994 році, помер у тюремній лікарні в столиці Малі Бамако у віці 80 років, повідомляє радіостанція RFI.

 

За сто днів геноциду в Руанді загинули близько 800 тисяч осіб (до 20 відсотків населення країни). Більшість жертв становили етнічну меншину з народності тутсі, яких уряд, що складався з представників народу хуту, звинуватив у спробі поневолення Руанди.

 

У кінці 1994 року для розслідування обставин злочинів проти людяності ООН заснувала Міжнародний трибунал в танзанійському місті Аруша, перші вироки були винесені у 2008 році.

 

Як повідомляє RFI, після геноциду Теонесте Багосора втік до Камеруну, де був заарештований у 1996 році. Суд над ним почався у 2002 році. Через шість років його засудили до довічного ув’язнення, пізніше термін ув’язнення був скорочений до 35 років.

 

Цього року Франція визнала, що несе відповідальність за геноцид у Руанді. Такого висновку дійшла спеціальна комісія, створена президентом Еммануелем Макроном для з’ясування ролі Парижа в події.

 

 

 

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*