Затриманий у Грузії Саакашвілі оголосив голодування

Фото: AFP / Getty Images Михайло Саакашвілі (архівне фото)

Затриманий у Грузії Михайло Саакашвілі оголосив голодування. Він вимагає зустрічі з консулом України.

Затриманий напередодні у Грузії екс-президент цієї країни Михайло Саакашвілі, який обіймає в Україні посаду голови виконкому Національної ради реформ, оголосив голодування і вимагає зустрічі з українським консулом. Про це повідомила журналістам омбудсменка Грузії Ніно Ломджарія.

«Як він мені сказав, на момент затримання був один і не чинив опору. Відповідно щодо нього не застосовувалася сила», — сказала Ломджарія після зустрічі із Саакашвілі в тюремній установі в місті Руставі, повідомляє агентство «Інтерфакс-Україна».

За її словами, Саакашвілі зазначив, що ставлення до нього на момент затримання було задовільним. «Також у питанні здоров’я особливих потреб у нього немає. Михайло Саакашвілі заявляє, що оголошує голодування і, як український громадянин, вимагає зустрічі з консулом України», — додала Ломджарія. За її словами, Саакашвілі вважає висунуті проти нього звинувачення політично мотивованими, а себе – політв’язнем.

Раніше прем’єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі заявив, що колишній президент Грузії затриманий і доставлений у в’язницю. «Наші правоохоронні органи на вищому рівні провели захід із затримання Михайла Саакашвілі. Вони мали попередню інформацію про його пересування з України в напрямку Грузії, і цей процес був під цілковитим контролем», — сказав Гарібашвілі.

Як повідомлялося, у п’ятницю Саакашвілі написав у соцмережах, що прибув до Грузії. Він розмістив на своїй сторінці відеокадри, ймовірно, з Батумі.

Справи проти Саакашвілі

Того ж дня грузинська Генпрокуратура повідомила, що у Грузії розпочато розслідування у зв’язку з незаконним перетинанням екс-президентом країни Михайлом Саакашвілі державного кордону  країни.

У заяві відомства нагадується, що Саакашвілі рішенням судів трьох інстанцій визнали винним у побитті депутата парламенту Валерія Гелашвілі і кримінальних справах, пов’язаних з вбивством громадянина Сандро Гіргвліані, і він був заочно засуджений на шість років тюремного ув’язнення.

Крім того, проти Саакашвілі порушено ще чотири кримінальні справи, які стосуються розгону мирного мітингу 7 листопада 2007 року в Тбілісі, влаштованого погрому того ж дня в телекомпанії «Імеді», а також у незаконному захопленні майна бізнесмена Бадрі Патаркацишвілі і розтраті на власні потреби дев’яти мільйонів ларі (приблизно три мільйони доларів у перерахунку).

Джерело: Українська служба DW

 

 

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*