Число смертей від COVID в Україні занижено утричі — дослідження

Показники смертності від коронавірусу в Україні значно занижені

Дані щодо смертності від коронавірусу значно нижчі від реальних майже у всіх країнах світу, свідчить аналіз IHME.

 

Реальне число померлих від наслідків коронавірусу в Україні складає 138 507 осіб, що втричі більше за офіційну цифру. Такі дані опублікував Інститут показників і оцінки здоров’я при Вашингтонському університеті (IHME).

 

Незалежне дослідження організації показало, що COVID-19 став причиною 6,9 мільйона смертей у світі. Цей показник більш ніж удвічі перевищує офіційну статистику.

 

Така ситуація виникла через те, що країни фіксують тільки випадки смерті в лікарнях або у пацієнтів з підтвердженою інфекцією. У багатьох регіонах слабка система звітності та низький доступ до медичної допомоги посилюють цю проблему.

 

У число країн, де дані щодо летальних наслідків занижені в десять і більше разів, входять: Японія (108 тисяч смертей проти 10,4 тисячі згідно з офіційною статистикою), Єгипет (170 тисяч проти 13,5 тисячі), Казахстан (81,7 тисячі проти 5,6 тисячі).

 

У Росії показник смертності занижений у 5,4 разу — 593,6 тисячі проти 109,3 тисячі за офіційними даними.

 

У США офіційна статистика смертності через коронавірус занижена в 1,6 разу (905,3 тисячі смертей проти 574 тисяч згідно з офіційними даними), в Італії — в 1,5 разу (175,8 тисячі проти 121,2), у Великій Британії — в 1,4 разу (209 тисяч проти 150,5 тисячі), Польщі — в 2,2 разу (149,8 тисячі проти 68,3 тисячі).

 

Для аналізу реального числа смертей від COVID-19 IHME порівняв показники очікуваних смертей від усіх причин, заснованих на допандемічних тенденції, з фактичним числом смертей під час пандемії.

 

Потім показник «надлишкової смертності» скорегували для виключення смертей, побічно пов’язаних із пандемією, а також смертей, яким «запобігла» пандемія (наприклад, зниження смертності внаслідок ДТП через карантинні обмеження).

 

Підкреслюється, що отримані дані включають тільки смертельні випадки, безпосередньо викликані вірусом SARS-CoV-2.

 

Нагадаємо, за останніми даними, з початку пандемії в Україні від COVID-19 померли 45 830 осіб. Всього заразилися 2,1 мільйона громадян, з них видужали 1,7 мільйона.

 

 

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*