Дуда закликав до добрих стосунків з українцями

Анджей Дуда

У річницю Волинської трагедії президент Польщі закликав до добрих стосунків з українцями «на основі правди».

Президент Польщі Анджей Дуда закликав будувати хороші відносини з Україною «на основі правди і сучасних прагнень». Про це йдеться в його посланні з нагоди 78-ї річниці Волинської трагедії. Відповідний текст оприлюднили на сайті президента Польщі в неділю, 11 липня.

Зазначимо, Волинська трагедія — одна з найбільш суперечливих сторінок в історії України, навколо якої точаться суперечки і спекуляції. 11 липня — відзначається річниця трагедія. У Польщі події 1943 року на Волині називають геноцидом, в Україні таке трактування називають перебільшенням.

У своєму посланні Дуда заявив, що злочини Волинської трагедії були спрямовані проти поляків, а їх мета — «етнічні чистки на південно-східних теренах Другої Польської Республіки: Волині, Поділля і Малопольщі до лінії Сяну».

За його словами, будувати з українцями хороші відносини країну зобов’язує «пам’ять про смерть поляків».

«Пам’ять про страждання і смерть наших співвітчизників також зобов’язує нас будувати добрі стосунки з українською нацією і державою — на основі правди, загального досвіду та сучасних прагнень. Я переконаний, що, діючи так, ми виконаємо волю наших мучеників, які загинули тільки тому, що були поляками», — заявив Дуда.

Раніше повідомлялося, що Дуда нагородив українців за допомогу полякам. Громадяни України Петро і Марія Базелюк, а також Петро Грудзевич отримали медалі Virtus et Fraternitas з рук польського лідера.

Нагадаємо, в жовтні минулого року Анджей Дуда і президент України Володимир Зеленський обговорили питання спільної історичної пам’яті та домовилися про взаємні зустрічні кроки.

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*