Джонсон і Путін обговорили Україну

Прем’єр-міністр Британії Борис Джонсон

Джонсон дав зрозуміти Путіну, що нинішні відносини Великої Британії з Росією «не ті, що потрібні».

 

Прем’єр-міністр Британії Борис Джонсон провів розмову з президентом Росії Володимиром Путіним перед кліматичним самітом. Про це в понеділок, 25 жовтня, повідомляють прес-служба уряду Британії та прес-служба Кремля.

 

Політики, зокрема, торкнулися питання військового конфлікту в Україні і окупації українських територій. При цьому глава британського уряду підкреслив важливість дотримання суверенітету України.

 

«Прем’єр-міністр дав зрозуміти, що нинішні відносини Великої Британії з Росією не ті, що нам потрібні. Він сказав, що зберігаються значні двосторонні труднощі, зокрема пов’язані з отруєнням у Солсбері в 2018 році», — йдеться в заяві.

 

На сайті Кремля вказується, що «Путін докладно виклав підхід Росії до врегулювання внутрішньоукраїнського конфлікту при безумовному виконанні Мінських домовленостей».

 

Крім того, Джонсон сказав, що як постійні члени Ради Безпеки ООН і великі світові економіки, Велика Британія і Росія несуть відповідальність за спільну роботу з метою вирішення спільних проблем, таких як зміна клімату, і дотримання міжнародних угод, таких як ядерний договір з Іраном.

 

«Лідери обговорили поточну ситуацію в Афганістані. Прем’єр-міністр наголосив на важливості того, щоб будь-яке визнання талібів залежало від їхньої поведінки, включаючи повагу прав людини», — йдеться в заяві.

 

Нагадаємо, на зустрічі в Нью-Йорку президент України Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон обговорили подальші кроки щодо зміцнення стратегічного партнерства між двома країнами.

 

 

 

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*