Ердоган відреагував на загострення біля кордонів з Україною

Фото: Пресс-служба президента Украины Ердоган підтримав Україну

Туреччина готова надати будь-яку підтримку Україні для того, щоб знизити напругу, заявив Реджеп Ердоган.

Туреччина виступає проти наростання напруги в Чорноморському регіоні, підтверджує підтримку територіальної цілісності і суверенітету України. Про це заявив президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган після зустрічі зі своїм українським колегою Володимиром Зеленським, передає його прес-служба.

«Наша першочергова мета — щоб Чорне море залишалося морем миру, спокою і співпраці. Ми не хочемо наростання напруги в нашому регіоні під будь-яким приводом. В цьому контексті я обмінявся думками з моїм другом (Володимиром Зеленським — ред.) з приводу поточної ситуації на сході Україна. Ми віримо, що нинішню кризу можна вирішити мирним дипломатичним шляхом на основі принципів територіальної цілісності України і міжнародного права», — заявив Ердоган.

Він сказав, що Туреччина готова надати будь-яку підтримку для того, щоб знизити напругу, що почала наростати останнім часом, і продовжити підтримку «режиму тиші» і врегулювання конфлікту через діалог на основі Мінських домовленостей, додавши, що Туреччина послідовно підтримує суверенітет і територіальну цілісність Україна і не визнає анексію Криму.

Ердоган наголосив, що Туреччина підтримує Кримську платформу і додав, що країна вважає своїм обов’язком поліпшити становище кримських татар, які змушені були залишити батьківщину.

Володимир Зеленський зазначив, що бачення Києва та Анкари в питаннях викликів у Чорноморському регіоні збігаються — «як щодо самих загроз, так і щодо шляхів належного реагування на ці загрози».

Нагадаємо, 10 квітня Зеленський прибув до Туреччини разом з дружиною. У Стамбулі відбулася його зустріч з Ердоганом у резиденції Хубер.

При цьому напередодні президент Росії Володимир Путін провів телефонну розмову з Ердоганом, в якому виклав йому свою політику щодо України.

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*