G7 підтримала ініціативу Зеленського щодо ОАСК

Фото: Радио Свобода Посли країн Великої сімки схвалили рішення українського лідера щодо ОАСК

Посли країн G7 відреагували на внесення главою держави до парламенту законопроекту про Окружний адміністративний суд Києва.

 

Посли країн Великої сімки в Україні привітали рішення президента Володимира Зеленського про ліквідацію ОАСК. Про це йдеться в повідомленні, опублікованому в четвер, 15 квітня, на сторінці групи в Twitter.

 

«Посли G7 вітають ініціативу Зеленського про ліквідацію Окружного адміністративного суду Києва як важливий крок на шляху всебічного реформування судової системи в Україні», — зазначено в заяві G7.

 

Також посли відзначили, що судді нового суду повинні пройти ретельну перевірку на добропорядність.

 

«Важливо, щоб суд, який замінить ОАСК, був створений прозоро, з відбором на основі професійних досягнень і ретельної перевірки на добропорядність. Реформа Вищої ради правосуддя та Вищої кваліфікаційної комісії суддів також важлива для забезпечення високого рівня доброчесності суддів», — підкреслили посли.

 

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради як невідкладний проект закону про ліквідацію ОАСК. Як пояснили в Офісі президента, Окружний адміністративний суд Києва став символом «антиправосуддя».

 

У відповідь на це в ОАСК заявили, що в разі голосування за проект закону і його підписання суд діятиме відповідно до Конституції і профільного законодавства.

 

 

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*