Грузія назвала своїх головних партнерів

Фото: Unsplash Грузія назвала важливі для її економіки країни

У Грузії вважають, що найбільша економічна загроза для держави виходить з боку Російської Федерації.

 

Головними економічними партнерами в Грузії вважають Євросоюз і США, Україна посідає в стратегічному списку третю позицію. Про це в понеділок, 2 серпня, повідомив Інтерфакс-Україна з посиланням на опитування, проведене в країні в червні поточного року на замовлення американського Міжнародного республіканського інституту (IRI).

 

Згідно з опитуванням, відповіді респондентів розділилися наступним чином: ЄС — 44%, США — 44%. Далі йдуть Україна — 23%, Туреччина — 22%, Азербайджан — 19%, Росія — 17%, Китай — 13%, Вірменія — 4%, Іран — 2%. Жодну країну не вважають економічним партнером Грузії 2% опитаних, відмовилися від відповіді на це питання 5% респондентів.

 

Більшість опитаних на запитання, яка з перерахованих країн представляє найбільшу економічну загрозу для Грузії (респонденти мали можливість вибрати декілька варіантів відповіді), сказали,  що такими є: Росія — 71%, Туреччина — 12%, Китай — 4%, США — 3%, Азербайджан — 3%, Вірменія — 3%, Іран — 2%, ЄС — менше 1%, Україна — менше 1%. Жодну країну не вважають економічною загрозою для Грузії 3% опитаних, відмовилися відповідати на це питання 15% респондентів.

 

Зазначається, що опитування IRI проходило в період з 15 до 30 червня 2021 року. У масштабах країни методом прямого інтерв’ю за принципом т. зв. вибіркового відбору були опитано 1500 громадян Грузії віком 18 або більше років.

 

Нагадаємо, в акваторії Чорного моря українські моряки разом з грузинськими колегами з Берегової охорони і Департаменту прикордонної поліції Грузії провели навчання типу PASSEX.

 

 

 

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*