Меркель хоче зберегти транзит газу через Україну

Меркель: наше завдання — збереження за Україною статусу партнера щодо транзиту газу

Канцлер ФРН заявила, що Німеччина хоче зберегти транзит газу через Україну після запуску «Північного потоку-2»

Уряд Німеччини підтримує проект Північний потік-2, але при цьому планує зберегти за Україною статус партнера щодо транзиту газу. Про це заявила канцлер ФРН Ангела Меркель в суботу, 11 вересня, на прес-конференції у Варшаві з прем’єр-міністром Польщі Матеушем Моравецкім, передає УНН.

«Ми насправді обговорили також енергетичні відносини, питання, пов’язані з Північним потоком-2. Я ще раз дала ясно зрозуміти, що нашим завданням є збереження за Україною статусу партнера щодо транзиту (газу)», — сказала вона.

«На це націлена наша домовленість з США. Ми сказали, що підтримуємо Північний потік-2», — наголосила канцлер.

За словами канцлера, Берлін і Вашингтон виходять з того, що і після закінчення терміну дії нинішнього договору між Москвою і Києвом в 2024 році Україна залишиться транзитером російського газу.

«Ця тема буде, безумовно, і надалі на порядку денному», — зауважила Меркель, зазначивши, що «майбутній уряд ФРН зобов’язаний» забезпечити збереження транзиту.

Канцлер повідомила, що Берлін має намір подолати розбіжності між Німеччиною і Польщею з питання Північного потоку-2.

«Це наша мета. Ми також домовилися з США про те, що будемо прагнути заздалегідь мати зобов’язання Росії щодо того, щоб транзит газу через Україну був гарантований після 2024 року. У нас є спеціальний уповноважений з цього питання», — вказала Меркель.

Нагадаємо, російський Газпром оголосив про завершення будівництва Північного потоку-2. На підтвердження компанія-оператор Nord Stream 2 AG оприлюднила відповідне відео.

У відповідь на це в Офісі президента запевнили, що Україна буде боротися з цим проектом навіть після початку поставок газу, а в Кремлі заявили, що коли ПП-2 буде запущений, «переможцями вийдуть всі».

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*