Північний потік не повинен стати заміною транзиту газу Україною — Меркель

Канцлер Німеччини Ангела Меркель

В розумінні ФРН Україна залишається транзитною країною для природного газу, зазначила Меркель.

 

Канцлер Німеччини Ангела Меркель на прес-конференції за підсумками переговорів у Вашингтоні з президентом США Джо Байденом заявила, що Північний потік — 2 не означає заміни транзиту газу через Україну. Трансляція виступу Меркель у четвер, 15 липня, велася в Twitter-акаунті Білого дому.

«ФРН і ЄС доклали багато зусиль для укладення договору про транзит газу через Україну, варто сподіватися, що він буде збережений», — підкреслила Меркель.

 

Вона додала, що влада Німеччини буде активно діяти, якщо Росія не буде враховувати право сусідньої країни бути транзитером.

 

«Це означає, що для мене «Північний потік 2″ є додатковим проектом, а не проектом, що заміщає транзит газу через Україну», — пояснила канцлер.

 

Також канцлер констатувала після переговорів з Байденом, що «у нас різні оцінки з приводу суті цього проекту».

 

Байден, зі свого боку, коментуючи тему «Північного потоку 2», нагадав, що США і ФРН — друзі. «Друзі можуть собі дозволити не погоджуватися один з одним», — сказав президент США.

 

Він нагадав, що, коли прийшов до влади, реалізація проекту була близька до завершення. «Ми не бачили сенсу в подальших санкції. Замість цього ми вважали за краще працювати з Німеччиною», — сказав Байден.

 

Він підкреслив, що вважає важливим забезпечити енергетичну безпеку Європи. Говорячи про те, як на неї вплине «Північний потік 2», Байден відповів: «Подивимося».

 

Нагадаємо, трубопровід Opal повинен відповідати правилам енергетики ЄС, тому ніяких винятків Nord Stream-1 бути не повинно. Відповідну постанову прийняв Європейський суд.

 

Нагадаємо, на цьому тижні Зеленський зустрічався з Меркель в Берліні і залишився задоволений переговорами.

 

 

 

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*