Посол ЄС назвав головну для України реформу

Посол ЄС в Україні Матті Маасікас

Реформування судової системи має бути пріоритетом для української влади, підкреслюють у ЄС.

 

Судова реформа є найважливішим фактором економічного розвитку України та одним із головних її кроків на шляху до Євросоюзу, заявив посол ЄС в Україні Матті Маасікас в ході переговорів із представниками спільноти у країнах Східного партнерства, які пройшли в неділю, 9 травня, у формі «живого чату» у Facebook.

 

«Судова система — це щось таке, що не було реформовано в Україні за всі 30 років її незалежності. Вже не корупція, але судова система є першим фактором, який відлякує потенційних інвесторів і змушує їх сумніватися, чи інвестувати гроші в Україну», — зазначив дипломат.

 

Маасікас нагадав, що Україна користується широкою підтримкою у процесі реформування з боку міжнародних партнерів, зокрема Європа надає експертів, а за необхідності виділяє кошти.

 

«У рамках групи підтримки, разом із країнами Великої сімки, ми поділилися з владою і громадськістю України дорожньою картою, що містить кроки, які потрібно зробити, з нашого погляду, для правильної реформи судової системи. В основі цих пропозицій є реформа Вищої ради правосуддя, тих структур, які проводять адміністрування бюджету судів, і тих, які призначають суддів», — підкреслив посол.

 

Нарешті, дипломат заявив, що необхідний «постійний поштовх» від українського лідера Володимира Зеленського, який «демонструватиме, що це (судова реформа — ред.) є пріоритетом».

 

Раніше Маасікас висловив надію, що Україна дотримуватиметься рекомендацій Венеціанської комісії щодо законопроекту про конкурсний відбір і перевірку на добропорядність членів Вищої ради правосуддя.

 

Зеленський обговорив судову реформу з Мішелем

 

 

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*