США і Швеція обговорили кроки ОБСЄ щодо Донбасу

Фото: AP Швеція зараз головує в ОБСЄ

Представники двох держав відзначили важливу роль, яку ОБСЄ відіграє в зусиллях із врегулювання конфлікту на сході України.

 

Помічник президента США з національної безпеки Джейк Салліван і статс-секретар прем’єр-міністра Швеції Карін Валленстен в ході телефонної розмови обговорили, зокрема, ситуацію на Донбасі і російсько-українському кордоні, а також дії ОБСЄ із врегулювання напруженості. Про це у вівторок, 13 квітня, інформувала прес-служба Білого дому.

 

Згідно з повідомленням, США запропонували Швеції, яка головує в ОБСЄ, підтримку з моніторингу та звітності ситуації на сході України.

 

«Сторони обговорили загальну стурбованість з приводу стрімкого нарощування російської військової присутності і провокацій в окупованому Криму та на кордоні з Україною. Вони обговорили вкрай важливу роль, яку ОБСЄ відіграє в зусиллях із врегулювання конфлікту на Донбасі, пропонуючи підтримку розширенню моніторингу та звітності у відповідь на дестабілізуючі кроки з боку РФ «, — зазначено в прес-релізі.

 

Крім України, Салліван і Валленстен обговорили такі питання, як ситуація в Ємені, двосторонні відносини між США і Швецією, боротьба зі зміною клімату, а також порушення прав людини у Китаї.

 

Нагадаємо, напередодні американський лідер Джо Байден під час переговорів із президентом Росії Володимиром Путіним підкреслив непохитну прихильність Штатів суверенітету і територіальної цілісності України.

 

Найгарячіша точка світу. Преса про кордон України

 

 

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*