США направили в Чорне море два есмінці

Фото: ua.usembassy.gov Американський ракетний есмінець Donald Cook

Сполучені Штати направили в акваторію Чорного моря свої кораблі, «щоб підтримати Україну».

 

Американські ракетні есмінці Donald Cook і Roosevelt, пройшовши протоку Гібралтар, увійшли в акваторію Середземного море. Про це в неділю, 11 квітня, повідомляє Інтерфакс Україна з посиланням на британських спостерігачів.

 

Повідомляється, що кораблі, оснащені крилатими ракетами Tomahawk з дальністю дії 1,6 тис. км і системою протиракетної оборони Aegis, раніше вийшли з військово-морської бази Роте в Іспанії, прямуючи в Чорне море.

 

За даними МЗС Туреччини, кораблі повинні увійти в Чорне море 14 і 15 квітня. Вони пробудуть там до 4-5 травня.

 

«Туреччина відповідно до конвенції Монтре повідомила РФ про плановий прохід військових кораблів США в Чорне море», — повідомили в п’ятницю в посольстві Росії в Анкарі, передає інформаційне агентство.

 

«Повідомлення дипломатичними каналами було послане нам 15 днів тому про те, що американські кораблі увійдуть в Чорне море в рамках конвенції Монтре», — йдеться в повідомленні МЗС Туреччини. За його даними, кораблі пробудуть там до 4-5 травня.

 

Roosevelt і Donald Cook поряд з аналогічними есмінцями Ross і Arleigh Burke, розміщеними на постійній основі в Європі на іспанській військовій базі в Роте, разом з наземними базами ПРО Aegis в Польщі і Румунії є складовими частинами програми побудови європейської поетапної адаптивної системи протиракетної оборони.

 

Згідно з конвенцією Монтре, час перебування кораблів нечорноморських країн в акваторії Чорного моря обмежене 21 добою.

 

Раніше повідомлялося, що Росія перекидає понад 10 десантних і артилерійських катерів Каспійської флотилії в Чорне море.

 

Нагадаємо, ВМС України провели навчання з кораблями НАТО. Це були вже другі в цьому році тренування типу PASSEX за участю українських ВМС і кораблів НАТО в Чорноморському регіоні.

 

 

 

 

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*