США ввели санкції проти громадян України і Росії

Фото: Iamir.info Поляніна і Васинського підозрюють у зв’язках із хакерським угрупованням REvil

Ярослав Васинський та Євген Полянін входять до угруповання, яке шляхом кібервимагання отримало близько $200 млн.

 

Влада США внесла в санкційні списки українця Ярослава Васинського, росіянина Євгена Поляніна, а також інтернет-ресурс, що базується в Естонії та Латвії, у зв’язку зі звинуваченнями в причетності до кіберзлочинів. Про це йдеться в заяві на сайті американського Мінфіну в понеділок, 8 листопада.

 

Стверджується, що українець і росіянин входять до угруповання, яке шляхом кібервимагання отримало близько $200 млн.

 

 

 

У документі не уточнюється, у чому саме звинуватили Поляніна і Васинського. Але раніше телеканал CNN повідомив, що в США їм інкримінуються вимагання в кіберсфері, шахрайство і відмивання грошей. Обидва є членами хакерського угруповання REvil.

 

До зазначеного «чорного списку» включено також інтернет-ресурс CHATEX, який базується в Естонії та Латвії, і пов’язані з ним структури. На сайті CHATEX вказано, що це криптобанк.

 

Ярославу Васинському 22 роки. Його затримали в Польщі під час спроби в’їхати з території України. США вимагали його екстрадиції. Поляніну – 28 років, він на свободі. Імовірно, ці чоловіки входять до хакерського угрупування REvil, яке стояло за великою атакою на американську компанію Kaseya, яку було проведено в липні цього року.

 

Нагадаємо, в липні IT-фірма Kaseya зазнала масштабної кібератаки із застосуванням вірусу-вимагача. Хакерська атака торкнулася компаній, які прямо чи опосередковано пов’язані з Kaseya. Ця фірма віддалено контролює програми своїх клієнтів: постачальників інтернет-послуг для бізнесу. Повідомлялося, що кібератаку здійснило хакерське угруповання REvil, якому приписують зв’язки з РФ.

 

Раніше в США і Британії заявили, що за російськими хакерами стоїть ГРУ. Розвідки і спецслужби обох країн опублікували доповідь, в якій на російське відомство покладено відповідальність за сотні кібератак, які відбулися за останні 2 роки.

 

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*