У ФРН призначили уповноваженого з транзиту газу через Україну

Фото: Nord Stream 2 Газопровід «Північний потік-2» побудований уже на 95%

У Німеччині розраховують «продовжити угоду про транзит газу між Україною і Росією на термін до 10 років».

 

Берлін призначив уповноваженого з питань транзиту газу по території України. Ним став Георг Вальдерзее. Про це в середу, 18 серпня, повідомляє DW з посиланням на Міністерство економіки й енергетики ФРН.

 

Зазначається, що таким чином уряд Німеччини виконує свої зобов’язання відповідно до угоди зі США щодо врегулювання спору навколо російського газопроводу Північний потік-2.

 

Вальдерзее раніше вже виконував обов’язки уповноваженого німецького уряду з питань транзиту газу Україною у 2019 році. Тоді проходили переговори про продовження контракту про транзит.

 

Перед посередником поставлене ​​завдання — досягти продовження контракту на транзит газу, який відповідатиме інтересам усіх сторін.

 

Крім того, в німецькому уряді обіцяють докласти всіх зусиль для «продовження угоди про транзит газу між Україною і Росією на термін до 10 років». Відомо, що дія чинної контракту закінчується у кінці 2024 року.

 

Проектом Північний потік-2 передбачено будівництво і робота двох гілок газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини в обхід України.

 

Президент України Володимир Зеленський переконаний, що після запуску Північного потоку-2 Росія докладе всіх зусиль, щоб не продовжувати чинний контракт на транзит газу через Україну.

 

Нагадаємо, німецьке видання Handelsblatt назвало сім складнощів, з якими ще зіткнеться проект Північний потік-2.

 

 

 

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*