У Польщі з посвідкою на проживання 277 тисяч українців

Українці активно отримують документи в Польщі

За шість місяців 2021 року кількість іноземців з посвідкою на проживання в Польщі зросла майже на 42 тисячі осіб.

Більше половини всіх іноземців, які подали заяви на перебування в Польщі, є громадянами України. Про це розповів спікер Управління у справах іноземців Якуб Дудзяк, повідомляє Польське радіо.

«З 500 тис. іноземців, що мають посвідку на проживання і документи, видані громадянам країн Європейського Союзу, найбільші групи складають громадяни: України — 277 тис. осіб, Білорусі — 34 тис., Німеччини — 20 тис., Росії — 13 тис., В’єтнаму — 11 тис., Індії — 10,5 тис., Грузії — 9 тис., Італії — 8,5 тис., Китаю — 6,5 тис. та Великобританії — 6,5 тис.», — зазначив спікер.

За його словами, за перше півріччя 2021 року кількість іноземців з посвідкою на проживання зросла майже на 42 тис. осіб. Найбільший приріст іноземців, які оселилися в Польщі, стосувався громадян України (на 31,5 тис. осіб), Білорусі (на 4,4 тис. осіб), Грузії — (на 1 тис. осіб), Молдови (на 900 осіб) та Індії (на 700 осіб).

«Безумовно, більшість іноземців мають дозвіл на тимчасове проживання, яке може бути видано максимум на три роки. В даний час 63% людей мають такі документи. Група іноземців, які мають право на постійне проживання і довгострокове проживання, становить 20%. Приблизно 14% — це громадяни держав Європейського Союзу, які зареєстрували своє перебування», — сказав він.

Раніше повідомлялося, що в Польщі планують залишитися назавжди 46,4% працюючих там українців. При цьому третина — все ж хоче заробити грошей і повернутися додому.

Нагадаємо, що після повернення з країн ЄС переважну більшість заробітчан планують і далі працювати за кордоном. При чому половина всіх гастарбайтерів їде на роботу в Польщу.

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*