В Анкарі з’явиться «українська» вулиця

Фото: Укринформ Вулицю в Анкарі назвуть ім’ям українського вченого Агатангела Кримського

Незабаром в центрі Анкари, в одній з найпрестижніших локацій столиці Туреччини, буде відкрито Український парк.

В Анкарі вулицю, де розташоване посольство України, назвуть на честь українського вченого Агатангела Кримського. Про це в понеділок, 24 травня, повідомляє Європейська правда з посиланням на посла України в Туреччині Андрія Сибігу.

«Отримали позитивну відповідь турецької сторони на наше звернення про перейменування однієї з вулиць столиці на вулицю ім. Агатангела Кримського, 150-річчя від дня народження якого ми відзначаємо цього року. Відтепер вулиця, на якій розташоване наше посольство, носитиме його ім’я. Залишилося завершити лише деякі формальності», — написав він.

Також, за словами посла, незабаром в центрі Анкари, в одній з найпрестижніших локацій столиці Туреччини, буде відкрито Український парк, який зараз перебуває на стадії благоустрою. Рішення місцевої влади про його створення також прийнято.

«Хочу щиро подякувати турецькій стороні за постійну підтримку і всебічне сприяння і допомогу, яку ми завжди відчуваємо. Отже, наша мета «Більше України в Туреччині» продовжує наповнюватися змістом», — написав Сибіга.

Агатангел Юхимович Кримський (3 січня 1871-25 січня 1942) — український, кримськотатарський і радянський історик, письменник, перекладач, сходознавець, в тому числі арабіст, ісламознавець, тюрколог та іраніст, один із засновників Академії наук України за гетьмана Скоропадського. Мав кримськотатарські корені і ідентифікував себе кримським татарином. Володів щонайменше 16 живими і класичними мовами, за деякими джерелами, майже 60 мовами. Відомий також як філателіст.

У Туреччині почали працювати два українських аудіогіди

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*