В Україні планували створити ПВК — Time

Фото: Aaron P. Bernstein—Bloomberg/Getty Images Засновник приватної військової компанії Blackwater Ерік Прінс

Прінс пропонував Україні великі угоди в обороні з будівництва в країні фабрики боєприпасів і створення нової ПВК, пише видання.

Засновник приватної військової компанії Blackwater Ерік Прінс в 2020 році планував створити приватну армію в Україні, побудувати завод з виробництва боєприпасів і об’єднати провідні авіаційні і аерокосмічні компанії України в консорціум. Про це в середу, 7 липня, пише журнал Time.

На придбання частини українського військово-промислового комплексу нібито Прінс був готовий витратити 10 млрд доларів.

«Одна з пропозицій було створити нову приватну військову компанію, яка стала б набирати військових серед ветеранів війни, що тривала на сході України. Друга угода передбачала будівництво нового заводу з виробництва боєприпасів в Україні. А третя — об’єднання провідних авіаційних і аерокосмічних компаній України в консорціум, який зміг би конкурувати з «такими, як Boeing і Airbus»», — пише видання.

Однак, як пише видання, угоди так і не були реалізовані, оскільки в них засумнівалися українські чиновники.

Особливу тривогу викликав вибір Прінсом союзників в Києві — двох людей, пов’язаних з Росією.

«Це Андрій Артеменко, який в 2017 році запропонував адміністрації Трампа «мирний план» війни в Україні, що передбачає способи скасування санкцій США проти Росії. Іншим союзником Прінса в Києві був Андрій Деркач, український депутат, якого США звинуватили в тому, що він «активний російський агент», — йдеться в повідомленні видання.

Видання пояснює, що ці дані засновані на інтерв’ю з сімома джерелами, включаючи нинішніх і колишніх офіційних осіб США та України, а також людей, які працювали безпосередньо з Прінсом, намагаючись реалізувати його устремління в Україні.

«Ці бізнес-плани, про які раніше не повідомлялося, були підтверджені чотирма джерелами з обох сторін переговорів, всі з яких згадали, що зустрічалися особисто з Прінсом торік для їхнього обговорення», — пише Time.

Прінс заснував і керував до 2010 року приватною військовою компанією Blackwater (зараз Academi). Вона відома участю в бойових діях в різних країнах світу.

Нагадаємо, в Україні на сьогоднішній день працюють близько восьми приватних військових компаній (ПВК). Свою діяльність вони намагаються не розкривати, але про них відомо силовикам.

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*