Візит Блінкена до Києва: Держдеп оприлюднив заяву

Фото: Государственный департамент США У Держдепі оприлюднили заяву щодо України

В американському зовнішньополітичному відомстві заявили про підтримку України на тлі візиту глави відомства до Києва.

 

США твердо підтримують суверенітет і територіальну цілісність України, а також її євроатлантичні прагнення, йдеться в заяві Держдепартаменту, оприлюдненій на сайті відомства ввечері у середу, 5 травня.

 

«Сполучені Штати рішуче підтримують зусилля України з досягнення її євроатлантичних прагнень та побудови процвітаючого, безпечного і демократичного майбутнього для всіх українців», — зазначено в документі.

 

У Держдепі заявили, що США уважно стежать за агресивними діями Росії щодо України і що цінують стриманість Києва у цьому питанні. Також зазначено, що РФ повинна повернути Україні контроль над Кримом і Донбасом.

 

Крім того, в американському зовнішньополітичному відомстві підкреслили важливість проведення Україною реформ і нагадали про підтримку США в її боротьбі з корупцією та просуванні верховенства права в рамках судової реформи.

 

«Принципова побудова відповідальних інститутів і забезпечення відповідального управління і в державних установах, і в корпоративному секторі є ключем до досягнення євроатлантичних прагнень України та побудови її заможного, безпечного і демократичного майбутнього», — йдеться в заяві.

 

Нарешті, в Держдепі підрахували, що з 2014 року США надали Україні допомогу загальним обсягом близько 4,6 мільярда доларів і три гарантії за суверенними позиками на суму один мільярд кожна.

 

Як повідомлялося, держсекретар США Ентоні Блінкен прибув з візитом до Києва «з прагненням посилити партнерство між Україною і США».

 

 

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*