Євросоюз закликав розслідувати напад на журналістів Схем

Фото: Радио Свобода Прокурори вже підготували підозри двом співробітникам Укрексімбанку

Журналісти мають почуватися в безпеці і їм треба можливість вільно виконувати свою роботу, відзначили в Брюсселі.

 

Влада Євросоюзу стурбована через напад представників державного Укрексімбанку на журналістів програми Схеми. Про це йдеться в коментарі прес-секретаря Європейської служби зовнішніх дій Петера Стано, повідомляє Європейська правда в середу, 6 жовтня.

 

«Повідомлення про напад на журналістів-розслідувачів, які працюють на пов’язаний з Радіо Свобода проект Схеми, викликають занепокоєння», — заявив представник Єврокомісії.

 

Стано нагадав, що ЄС надає великого значення безпеці журналістів.

 

«Вони повинні відчувати себе в безпеці і мати можливість вільно виконувати свою роботу. Надійні повідомлення про насильство щодо журналістів повинні бути ретельно розслідувані», — додав Петер Стано.

 

Раніше стало відомо, що наглядова рада Укрексімбанку відсторонила голову правління Євгена Мецгера на період розслідування нападу на журналістів програми розслідувань Схеми і призначила виконувати обов’язки голови правління члена правління Сергія Єрмакова.

 

Водночас сам Мецгер уже вибачився перед журналістами. Він заявив, що вважає свободу слова і вільну пресу фундаментом демократії та незалежності держави. Така поведінка з журналістами, за його словами, зараз викликає у Мецгера шок, відразу й сором.

 

Комментировать

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*